PDA

View Full Version : Polufinale TUA 4:1 =VARP=

=VARP=Barracuda44
06-06-2011, 02:30
Gotova i ova sezona USL za nas. Čestitke dečkima iz TUA-e koji su zasluženo pobijedili sa 4:1 i time završili u finalu protiv LeLv8. Letjeli smo kako smo letjeli. Bili su bolji u zraku, bolje su se pokrivali što je bilo dovoljno za ukupnu razliku od cca 1500 bodova u njihovu korist. Mi smo odradili odličan posao na zemlji ali nije nam bilo dovoljno. U drugom poluvremenu u jednom trenutku smo napravili prednost od 400+ bodova ali onda smo pali i nikako nismo smogli snage da ih stignemo. Napravili su veliku premoć u zraku, a nama se ponovilo to da smo dolazili jedan po jedan na što smo znali da ne smijemo raditi. Što je tu je, izgubili smo polufinale ali bez obzira na sve pohvalio bi sve članove koji su letjeli USL i one koji su pomogli u treniranju a nisu sudjelovali u mečevima. Osvojili smo 3. mjesto u svijetu i napravili takav pomak kakvim se vjerovatno niti jedna eskadrila ne može pohvaliti za tako kratki period. Našli smo se u top 3 eskadrile a to nije mala stvar, kad uzmemo u obzir koliko postojimo.

Sada nam predstoji aktivnije sudjelovanje u SEOW-u i treniranje stvari u kojima smo bili tanki, a odnosi se na taktiku u zraku, disciplinu letenja i usavršavanje nekih aviona koji nam ne leže. Biti će i treniranja skipanja pošto je patch v4.10.1 donio neke stvari kojih nije bilo do sada (bomb fusion...) itd. Za početak mali odmor i pozivam vas da se u što većem broju priključite SEOW-u koji je već u tijeku. Imat ćemo više vremena za raspucavanje ako ništa drugo.

Na samom kraju, ovo je jedno veliko iskustvo a da ne govorim šta smo sve naučili iz proteklih mečeva, nekome treba i par godina za tako nešto. Zato dečki glavu gore, biti će još USL-ova, a =VARP= je postala eskadrila protiv koje će se ozbiljno trenirati i gdje im neće biti svejedno kada budu igrali protiv nas. Postali smo ime u svijetu IL-2 i ako ovako nastavimo, sa ovoliko entuzijazma i predanošću pojedinaca koji su dali 110% sebe, mislim da rezultat neće biti upitan. Dobro smo se zabavljali, postigli odličan rezultat i prije svega svima smo pokazali tko je =VARP= i da će se još dugo čuti za nas. Biti u polufinalu nije mala stvar. Ima tu eskadrila koji su puno stariji od nas pa im to nije pošlo za rukom. Čestitke i našim frendly squadovima koji su sudjelovali u pripremama za neke mečeve, ponajviše StG77, JG54 i dečkima iz YU-102nd.

Evo i statistike polufinalnog meča:

Prvo poluvrijeme kad smo bili nijemci
[attachment=1:148b4v52]TUA_vs_VARP_round1_semifinals.PNG[/attachment:148b4v52]
http://188.40.43.119/uslstats/euro2/mis20110605-1843/index.html

Drugo poluvrijeme kad smo bili saveznici
[attachment=0:148b4v52]TUA_vs_VARP_round2_semifinals.PNG[/attachment:148b4v52]
http://188.40.43.119/uslstats/euro2/mis20110605-2006/index.html

=VARP=Gec
06-06-2011, 08:37
Bez obzira na tanko izgubljen meč, mišljenja sam kao i Brane, da je i ovo jako veliki uspjeh ne za nas nego za hrvatsku sim populaciju općenito.

~S~ momci!

=VARP=Klingon
06-06-2011, 09:00
Slažem se!Čestitke svima dečki, pokazali smo tko je =VARP= i u godini dana napravili takav napredak kakav se rijetko viđa.....

=VARP=Destroyer
06-06-2011, 09:08
Čestitke i od mene nije mala stvar biti u vrhu!!

=VARP=Tvrdi
06-06-2011, 10:42
Čestitam svima na osvojenom 3 mjestu! Ipak, ostaje žal za finalom. Imamo vrhunske pilote (jake individualce) i koliko nam je to prednost toliko je i mana. Odn. letjeli smo više-manje solo, bez puno discipline i praktički bez wingman formacija (dvojica u paru non stop). Tako ne može. Super je da imamo pilote koji su asevi ali nitko u fajtu ne može protiv 2 solidna uigrana pilota, koji se pokrivaju. Bomberi su svoje odradili odlično. Dakle moramo si složiti parove i vježbati taktiku. Znamo tko koliko zna i više nema potrebe da se itko "dokazuje". Zajebite medalje i kilove i letimo u parovima. Znam da ovo zvuči kao da popujem ali pišem to jel sam 100% siguran da bi ove pomeli da smo se držali toga (jel nisu oni bolji piloti). Šteta.

=VARP=Butcher
06-06-2011, 10:52
Ono od sinoć...što je izuzetno bitno po meni je to da ste se tukli ko zmajevi.
Iskrvarili ste iskeženih zubiju i siguran sam da su i dečki iz TUA-e za sobom ostavili jako iznojene stolice.
Šta je Brane rekao...nije mala stvar biti treći na svjetu.
Svima je jasno, i to ne od sinoć, da smo jako tanki u timskom radu.
Kad se taj dio izbrusi, biti će to savršenstvo pokreta i paljbe.
Čestitam svima koji su intenzivno letjeli USL kampanju i doveli nas u sam vrh u ovoj simulaciji letenja.
Moje poštovanje mlada gospodo.

Domovina ne zaboravlja.

Butcher.

=VARP=Nubian
06-06-2011, 13:23
Čestitke kompletnom VARPU !

Evo neću puno pametovat ali ruku na srce kolko smo se pripremali za zadnji meć dobro smo ga i odigrali.
Igrali smo protiv druge trenutno najbolje eskadrile na svijetu a pripremali smo se puno slabije nego za neke lošije eskadrile tijekom sezone.
Svima nam je jasno da je sezona bila možda malo pre duga i iscrpljujuča gledano na motivaciju, ali to je to ko je više htio i više se pripremio odnio je ovu pobjedu !

Čestitali smo dečkima iz TUE na pobijedi, ali mi smo bili bolji: ljepše smo letjeli, ljepše padali, ljepše smo odradili uigrane akcije, ljepše smo gorijeli, ljepše smo gađali brodove, i na kraju krajeva siguran sam da smo općenito ljepši od njih ! :mrgreen: :drinks: No dečki su imali tvrđe avione i brže metke .... :crazy:

Možda nam se malo i obilo o glavu ovo sijedenje na dvije stolice jer nismo bili maksimalno koncentrirani na jednu stvar te bi i to trebala biti lekcija koju ćemo siguran sam dobro zapamtit!
Ponovno ruku na srce mogli smo odradit još par kvalitetnih treninga no što je tu je !

Idemo dalje dignute glave jer od sada pa na dalje ime(tag) VARP nosi određenu težinu i reputaciju.

=VARP=Arg0n
06-06-2011, 13:43
Kao prvo čestitke svima koji su sudjelovali u meču, i čestitke svima koji su sudjelovali u sezoni. 3. mjesto nakon nešto više od godine postojanje je izvrstan posao, žalim što nisam mogao zbog vremenskih nepogoda sudjelovati. Prvo bi se zahvalio ekipi koja je stalno trenirala i pomagala u sastavljanju taktika neumorno i neprestano. Dalje bi sa zahvalio svim pilotima što su dali sve od sebe da zasjamo na 3. slavnom mjestu.

Zahvalio bi se ujedno i našem časniku za moral, Butcheru koji nas je stalno sokolio i podržavao :D

Tvrdi ovo što ti kažeš stoji ali trebaš pogledati da smo većina bili razdvojeni van svog para. Moj wingman Dino je odsutan i nismo letili cijeli USL, Vjeran i Agramer su isto rijetko letili u paru i mogu dalje tako nabrajati. Poanta je da smo individualnom kvalitetom i kvalitetom planiranja osvojili 3. mjesto na ovogodišnjem USL-u i na to svi možete biti ponosni.

Za kraj bi samo rekao, čast mi je letjeti sa svima vama i nadam se da ćemo biti još moćniji u budućnosti...

II/JG77_Jack
06-06-2011, 14:20
~S~

Želim čestitati svima koji su sudjelovali u teamu da smo došli ovako daleko svi ste vi jednako zaslužni što smo dogurali ovako daleko,vašim zalaganjem,trudom,vještinom i podupiranjem...

Što se wingmena tiče sad čitam šta je Tvrdi napisao i slažem se,naravno.Čitam i što je Argon napisao,naravno on zna najbolje.

Ovo možda nije najbolje mjesto za to ali kroz cijelo ovo vrijeme,sezonu ja nisam bio ziher jel moj Wingman sad Tvrdi ili Agramer :mrgreen:

=VARP=Tvrdi
06-06-2011, 14:28
evo ja ću bit ako se Brane slaže...pa tako možemo počet i vježbat za dalje..

=VARP=Nubian
06-06-2011, 15:50
Htio bih nešto reći vezano uz wingman taktiku !

Nije bitno ko je s kime u wingu ili ko je kome wingman.
Bitno je znati se ponašati u wingman formaciji !
Kada ćemo svi znati kako i što raditi onda će to biti to, jer u dinamici dogfighta se wingman formacije često razbiju(rastave) i onda se sklapaju nove . U tom trenu su bitne samo dvije stvari 1.da se zna ko je tada vođa winga! 2. da se zna što radi wingman!

Kada tu budemo na čisto ,a predlažem da to bude prva stepenica na daljnjem usavršavanju grupnih letačkih umiječa eskadrile., Više neće biti bitno tko je kome wingman i bit ćemo puno opasniji protivnici !

Mislim da se netreba previše fokusirat na uvježbavanju wingova ,nego baš suprotno da svako može funkcionirat sa svakim jer kao što iskustvo pokazuje nečemo biti u mogućnosti uvijek letjeti sa svojim wingmenom nego će nas situacije iz RL i zahtjevi taktike primoravat da rasparujemo wingove i letimo sa drugim parovima !

=VARP=Butcher
06-06-2011, 16:19
Slažem se...ne slažem se...slažem se...ne slažem se...di je Klingon kad ga se treba....
Nubian je u pravu...Nubian nije u pravu...

Da bi savladali wingman taktiku, odnosno borbeno letenje u paru, starije, iskusnije pilote treba u prvoj fazi spojiti s mlađim, manje iskusnim i manje vještim.
Kad mlađi, manje vješti i manje iskusni savladaju wingman taktiku, tek onda možemo svi sa svima.

Ne sekirajte se, ak zagusti, netko će već upalit svjetlo.
Samo nedajte da Nage bude najbliži prekidaču.

I još nešto.
Vjeran je potpuno u pravu.
Trening treba podjeliti na dva dijela.
Prvi u turn i burn, a drugi u energy borbu.
Recimo, energy bi osobno volio učiti od tog mladog zmaja.
Turn i burn...većina vas starih u eskadrili ste upravo taj profil dogfightera.
Dva mjeseca treniranja s po tri dana tjedno...trebalo bi nas dovesti do savršenstva.
Ali na treninzima, manje vješti MORAJU biti spojeni sa vještim pilotima.

I nemojte filozofirat, ja sam kao manje vješt pilot mjerodavan da velim šta mi, odnosno šta nam treba.
Od vještih pilota.

I zajebite teoriju.
O tome su napisane puste litanije.
TREBA LETJETI.
Sadašnji SEOW nam je idealna prilika za to.
Trening za SEOW-meč-trening za SEOW-meč-trening za SEOW...

Nage, pusa.

=VARP=Arg0n
06-06-2011, 16:30
Vješti sa nevještima, kako je Butch rekao, nema tu letimo ja i Vjeran to ne ide... Dakle džombe lete s novim pilotima i amen. Kad smo već kod tog, Butch, sa šogijem se dogovori pa da vam ja pokažem dve tri kerefeke kako sam onomad obećao...

=VARP=Thor
06-06-2011, 16:32
Bez obzira na cjelokupan uspjeh na kraju godine,mene je sinoćnji meć izrazito demotivirao. Letjevši na crvenoj strani osjećao sam potpunu nemoć.Nakon prvog rušenja cijelo ostalo vrijeme sam bio sam bio sam samcat uz tek poneki kratki susret s friendly avionom.Govorili smo prije meća ajd kad neko bude srušen nek se vrti s naše strane oblaka,dok ne dođe drugi...to nije poštivao nitko...ni ja naravno....dobro velite,previše se teži solo blistanju.....s tim se nemamo kaj ni pojavljivat na SEOWu....u svakom slućaju kao što Nubijan indirektno kaže,mislim da smo ih malo podcijenili.
Mišljenja sam da mi ipak malo zapostavljamo air borbu u zadnjih par mjeseci koncentrirajući se na zemaljske ciljeve i misiju,što kao što smo vidli nije problem ako su nam protivnici slabiji u zraku....sinoć smo vidjeli kako ispadne ako nisu.....vidli smo to i prije nekoliko tjedana kad smo s JG54 trenirali prošlu misiju....al smo zanemarili to što su nas pojeli u zraku na tom treningu.
Nisam pesimista,napredak cijele eskadrile je ogroman....ali ne bi trebali žmirit na neke stvari već se suoćit s njima.

=VARP=Arg0n
06-06-2011, 16:43
Ja sam počeo već sastavljati plan treninga da se podebljamo na tim tankim mjestima. Nećemo ništa zapostavljati, svaki aspekt borbe je važan za nas, loši smo na zemlji vrijedimo za *****, loši smo u zraku nećemo stići do meta. Bitna je kontrola i koordinacija kratka i jasna stvar. Moramo ostvariti međudjelovanje lovaca i bombardera, povećati svijest na fronti, da svatko ima dobru sliku o trenutnom stanju, tko je gdje, gdje je neprijatelj, tko treba pomoć. To ćemo ovog ljeta razviti...

=VARP=Dragunov
06-06-2011, 16:52
ehej!.......ma dobro je sve u svemu,ljudi imaju obaveze u RL-u,žena , djeca,škola,posao,na kraju doći u polufinale je super ! čestitam svima - i onima koji su letjeli na USL-u i onima koji nisu ali su nam pomagali na treninzima !
klapa je odlična što je najbitnije !!!
super je spojiti se na TS,letiti svaki dan drugim avionom ,lokati pivo i slušati svakojake perverzije i još bacati bombe na Francusku ,pa di to ima !

=VARP=Nubian
06-06-2011, 16:55
Da gospodo !
Moramo radit na našem karakteru kao što kaže Thor( ljepo smo se dogovorili i decidirali-nećemo iči solo na sve njih neg ćemo se čekati, nismo ispoštivali svoj dogovor valda vučeni srcem za pobjedu jer tam ispred neko krvari pa mu idem pomoć i u žaru borbe zaboraviš da mu sam nebuš pomogo neg bute pali obojica i oni če ostati sa avionima u zraku te čekati na ponovne srčane napade jednog po jednog našeg pilota)
TO NAS JE KOŠTALO FINALA

Gospodo več smo davno zakljućili da kad se ne držimo plana ne prođemo dobro !

Naravno slažem se da trebaju letjeti iskusniji i manje iskusni u wingovima za treninge jer to je jedini naćin da se neš nauči. Jer ak staviš dva iskusna protiv dva manje iskusna teško da će i jedni i drugi imati išta od toga !

Kada usvojimo kulturu letenja u paru onda neće biti problem letjeti svakome sa svakim i bit če bitan jedino zadatak tog para ! A dali če to biti Argon i Butcher ili Brane i Jupi bit će manje bitno !

A naravno da se u potpunosti slažem sa Dragunovom ! Pa svima nama je sjedanje za komp i paljenje IL-a i TS-a šlag na torti tog dana !

=VARP=Nage
06-06-2011, 19:57
E, sada kad smo sve to rezimirali ja bih samo stavio trešnjicu na taj tvoj šlag na torti Nubijane.
Ja, Nagewaza, sam JEDINI koji se držao svoga plana leta. Ja, sam bio jedini koji je uspio izmanevrirati među plave i uspješno obaviti zadatak. Ja, sam na kraju krajeva taj koji je bar malo osvjetlao obraz ovoj regimenti.
Molim pohvale i hvalospjeve na posebnojh sekciji foruma i naravno posvećena pjesmom, Oda Nagetu!!.
Privatne sate, btw new naplaćujem........ previše

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

p.s. sada bez zeke, samo ću ovo reći, ipak samo dali sve od sebe. Neki inisu mogli često dolaziti na treninge, jebiga RL ali kad se krenulo, išlo se na kost. Možda je moglo malo promišljenije pa kad se već ide na kost nek bar pukne ali šta je tu je.
POHVALE SVIMA VARP-ovcama ;) na osvojewnom 3. MJESTU. Weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!

=VARP=Gec
06-06-2011, 20:07
ja moram reći samo jedno ....

a to su dvije stvari :

1. red
2. rad i
3. disciplina
:crazy:

=VARP=Dragunov
06-06-2011, 22:52
-"Conan,what is best in life ?"
"........De Wemen !!!"

http://youtu.be/o4UQWY-5UKE

=VARP=Kroat
06-06-2011, 23:01
Dečki prvo čestitke svima na 3 mjestu, čovijek uvijek žali za propuštenim prilikama kao i mi za ovim finalom, ali upravo ono što nas kopka i pita šta da je, ovo, da je ono, će biti stvar da nas motivira da usavršavamo elemente gdje smo tanki, i nemoj te se umisliti da će mo biti savršeni da nam nitko ništa nemože ipak nemože svak biti poput raina i NOB-a (usput gdje su te curke ne izazivaju više na dvoboje), to je uvijek početak pada.
Isto tako treba imati obzira da smo prošle godine skoro bili otirač drugima, a ove godine gospodo budite uvjereni, kada neka eskadrila bude imala meč protiv =VARP=-a, veš mašine će raditi prekovremeno, saponia osjek će uvesti treću smjenu ( da nadoknadi potrtažnju za Fax-om), brakovi će pucati, medicinski kartoni otvarati zbog čireva i hemeroida u to vas uvjeravam.
Na kraju na dobru smo putu samo nastaviti i nema zime!!!!!!!