PDA

View Full Version : Varp server maps

Bobby
15-11-2011, 09:13
pitanje
jel ima neka mapa sa AI-evim na nasem serveru......jer kad se spojim da ne letim panoramski....i ako bi neko mogao napisat imena mapa sa AI-evima...onda bi mogli vjezbat u paru napadat AI-eve i zemljane ciljeve (znam da je bila ona Kuban.....ali svi tenkovi su KV1 i to je tesko) ali ne znam dal je bilo aviona
jedno je letjet UP3 svaku vecer ali kad prijedjes na SEOW...hmm....nekako je drugacije. isto tako kad letis sam protiv AI...ne steknes uvid u wingman taktiku

P.S. Nubian.....kad ce Pearl Harbour? znam da sada nemas vremena ali ono je bilo skoro gotovo...

=VARP=Klingon
15-11-2011, 10:01
Meni je žao kaj su one misije(bnormandy i još par) ot kad smo prešli na hsfx ostale bez ai i bez igrivosti...

=VARP=Thor
15-11-2011, 10:59
Meni je žao kaj su one misije(bnormandy i još par) ot kad smo prešli na hsfx ostale bez ai i bez igrivosti...
To stari moj uopce nije tocno.Gotovo. sve rade na hsfxu.Napravit cu vam jednu sa svim sto si zelite s naglaskom na Novorasysk buduci taj razmjestaj znamo.Zvat ce se KubanAI1

=VARP=Klingon
15-11-2011, 14:42
Kak nije kad nema AI koji su napadali brodove niti alied ai??

=VARP=Thor
15-11-2011, 16:56
Kak nije kad nema AI koji su napadali brodove niti alied ai??
Pogledaj si DDay,Midway,Palau,pa bus vidio

=VARP=Klingon
15-11-2011, 17:55
Jbga,sorry ja cijelo vrijeme krivu gledao..

=VARP=Nubian
15-11-2011, 18:08
Gospodo misije su več odavno na serveru.
Sa brodovima tenkovima AIevima i svime kaj treba za vježbu.
Zovu se:
kuban 1misija
kuban 2misija BiE
KUBAN IImis4
KUBAN IImis4.1
KUBAN IImis4.2
KUBAN IImis6
KUBAN IImis7
KUBAN IImis7.1
KUBAN IImis9
KUBAN IImis9.1

Ima i drugih ali ovo je sigurno dosta za sada !
Misije su postavljene sa realnim postavkama vremena i sa realnim razmještajem jedinica.

Evo pa navalite !

=VARP=Kaso
11-09-2012, 18:33
2417
Evo Kreta misija sa AI i GA, pa bi to mogao netko staviti na server da probamo večeras.
Crveni samo imaju AI koji se pojavljuju svako malo.

=VARP=Dragunov
11-09-2012, 20:38
svrnem poslije tekme :)

=VARP=Kroat
11-09-2012, 21:50
I ja oko 23.00 banem

=VARP=Kaso
12-09-2012, 17:58
Jel može neko uputstvo kako se mijenja mapa na serveru ili kako to već ide sa pravima ili...

=VARP=Barracuda44
12-09-2012, 18:37
Reci Gecu da te doda na admin listu na serveru....
a kad hoćeš promijeniti mapu, moraš znati točan naziv iste.

komanda za promijenu mape je:

primjer, stisneš tipku tilda i upišeš:
!load_mission Varpmap10

OVDJE (http://2ndvarp.net/showthread.php?1482-upute-za-kori%C5%A1tenje-DF-servera) imaš ostale bitnije komande za server, vrijede samo ako imaš admin prava..... znaš ono, nema ruke nema čokolade... :ass:

=VARP=Kaso
12-09-2012, 18:49
Gec riješi to ili.... nema čokolade :)

StG77_CountZero
25-02-2013, 16:14
Vidim statsi na serveru su od prije krista :)

Bilo bi dobro da ih resetirate ako mozete. Vecina ozbiljnih servera resetiraju statse svaki mjesec, ali mislim da to nije potrebno tako cesto raditi (moze se osljepiti govorila mi je baba ;) ). Mozda za pocetak reset statsa svaka 3mj, sta vi kazete na to?

=VARP=Barracuda44
25-02-2013, 18:50
Ne vidim smisao statsa ako se restarta svako toliko. Netko je letio stotine sati i sada da mu se to obriše preko noći.

:stickemup:

=VARP=Thor
25-02-2013, 19:12
Ja sam isto za to da se obriše.
Ovo baš nije tak logično jer smo imali mase treninga još od Kubana gdje je bio airstart prije mete itd tak da je točnost vrlo upitna za neku sliku...satnica je naravno jedino što je stvarno.

=VARP=Barracuda44
25-02-2013, 19:31
Osim satnice realan je i:

- broj oborenih aviona,
- koga si najviše oborio,
- tko je tebe najviše oborio,
- koji avion si najviše letio

a nerealno je još i broj iskakanja jer se dosta puta iskočilo, kako bi se napravio refly radi što bržeg dolaska u akciju.
Naravno i oni koji su vježbali skipanje/bombardiranje također su nerealan je podatak što se tiće iskakanja s razlogom.

Ali ponavljam, čemu sve krenuti iz početka i da se opet nakon 3 mjeseca ponište statsi..... šta bi se dobilo sa time?

StG77_CountZero
25-02-2013, 20:49
Osim satnice realan je i:

- broj oborenih aviona,
- koga si najviše oborio,
- tko je tebe najviše oborio,
- koji avion si najviše letio

a nerealno je još i broj iskakanja jer se dosta puta iskočilo, kako bi se napravio refly radi što bržeg dolaska u akciju.
Naravno i oni koji su vježbali skipanje/bombardiranje također su nerealan je podatak što se tiće iskakanja s razlogom.

Ali ponavljam, čemu sve krenuti iz početka i da se opet nakon 3 mjeseca ponište statsi..... šta bi se dobilo sa time?

Serveri kao kampferband 13 , bf1, spits vs 109 se resetiraju svaki mjesec. Spits i zeaks sad nisu resetirali ovaj mjesec i odmah je nastala panika, jer 80% ljudi koji ti igraju na serveru, gledaju svoje statse ( a statsi se ne spremaju negdje ili nema neke Hall of fame, brisu se, pa su opet igraci ludi za tim iz mjesec u mjesec).
Vecina servera ima sistem di se broje landed kills kao i vi ( zato sto to tjera ljude da igraju vise , letim vise imat cu vise kilova i bit cu na top 10) jedino AoE server ima za lovce kill streak, prije je imao kill to death (naravno igrac mora biti aktiva u tjedan dana da bude u statsu tako da nije bilo ubit cu 20 i poginut jednom i necu vise igrat do kraja mjeseca a bit cu u top 10 :) ) i to je dobro za njih jer oni nemaju puno vremena za igrat pa onaj ko je najoprezniji ili tim koji igra najbolje i ostaje ziv, je u vecini slucaja u top 10 i tu vidis najbolje koji su igraci dobri odnosno disciplinirani kao pravi piloti, ali to ne tjera igrace da igraju jer sto vise igras K/D ti je manji, zato je ovaj sistem koji sad imate super za ovakav tip DF servera

Ako zelite server za sebe, nema potrebe resetirat statse, ali ako zelite da privucete igrace onda se statsi trebaju resetirati svakih par mjeseci jer dajes mogucnost igracu koji prati statse da bude bolji itd.

Pogledaj samo zasto je na home page od worbirdsa ili acesa odmah stats page, oni znaju od cega "zive" i sto im privlaci igrace i zato skupe igrace i donacije, naravno da odreden broj igraca ne gleda statse ali zato oni imaju protiv koga igrat jer ceti skoro uvjek bti ljudi koji ce ti bit na serveru radi statsa

mene iskreno boli briga za moje statse na varp serveru, jer znam da cemo tu vjezbati, ali dobro pazim kad letam na WOP, AoE ili ADW serverima, jer vecina ljudi ti gleda statse i naivno po tome zakljucuje jesi li dobar ili nisi

StG77_CountZero
12-03-2013, 19:25
is somthing wrong with VARP server, today i tryed to connect but every time im stuck on mission loaded, and when i check on stats it says its VARP_Krim map with -90min left?

=VARP=Gec
13-03-2013, 07:33
thx Count.

That means that server died. will check asap.

=VARP=Hunter
13-03-2013, 08:55
Thor has resolved that last night.

=VARP=Gec
13-03-2013, 08:56
this morning it was locked again. must be a map problem

Bobby
13-03-2013, 09:17
Predlazem da se na server doda i Battle of Britain mapa koja je najigranija na serverima....ako je moguce

=VARP=Destroyer
13-03-2013, 12:31
i ja se slažem sa Bobbijem bit ćemo najserver sa njom!

=VARP=Klingon
13-03-2013, 14:19
Slažem se s ekipom,to je jedna od najtraženijih mapa!!

=VARP=Gec
13-03-2013, 14:20
odlično. tko će ju napravit?

=VARP=Klingon
13-03-2013, 14:31
CountZero?

Bobby
13-03-2013, 15:06
a da je jednostavno skinemo sa neta?

ja koristim ovu sa linka (verzija 1.4.5 HSFX 6.0.17)....ali nemam pojma dal je to OK za server

http://www.352ndfg.com/vb/content.php?219

za detaljno upoznavanje terena
http://airwarfare.com/sow/index.php/downloads/viewdownload/64-maps/87-english-channel-1940

ili BoB za po doma
http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=221
http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=269
http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=830

StG77_CountZero
13-03-2013, 18:21
ok thanks i see server is working ok :)

Regarding BoB map, i dont understand Bobby, you wont to have BoB map that is not in HSFX6? ( then everybody playing on that server would have to download that map), or you wont some one to make Full Real Historicly correct BoB map for VARP server?

My expiriance on only 3 HSFX6 servers with full real historical maps, playing Bob maps:

On Aces over Europe they have BoB map with 60+ german AI bombers, history correct plane sets and people just run when that map starts: reason 1: its always 3 to 1 on blue side, reason 2: even though 3 on 1 is not so bad, half of red go for AI bombers so you end up flying in Hurri mk1 (spits are limited, so its like in real BoB more hurri then spits) and fighting ugenst 4 to 1 ods, and after 20-30 min of play red guys leve the server and your left most of time 5 red vs 40 blue, i was in this situation planty of times because i like that era maps also
the only time when you have 40 vs 40 on AoE server, on BoB map, is once per half a year when they have Squadron Challange Night. ( they have this challange betwen 310,606 red and 1CL JG26 on blue on every map they have on server onece per week on diferent map, and other pople can join but they have separate stats for SCN)

And on Spits vs 109s they removed BoB map becouse players bitched a loot about how spits can not kill 110, and most of guys on blue side flyed 110 rather then 109s, so they added Beufighters on red and this map ended up to be 110 vs Beufighter , with again 10 vs 30 to blue side, and they had so easy targets for red that 3-4 Ju88 usealy finished map in 30 min, and after few times reds would just let blues to finish and change the map

On Kampferband13 i just played ~10 times BoB map, and never was more then 10 guys total on server, exept on mondays when StG2 guys come in numbers and they have training and all non STG2 guys have to play red, it was again 20 vs 50 to blue side, and after 30-40 min most red would leve server

Again if you guys wont to have Historical correct maps on servers with historical plane set, you have to have admin who is constantly watching whats going on, 2-3 good map makers, forum dedicated to server, stronger server becouse that kined of maps are usealy big 200+Kb, 30+ guys who will be able to play 3-4h per day to atracked people to come from 3 leading Full real servers, and so on... but even now with this simple maps i didnt see you guys coming in group more then 6 fwe days in week, and half of guys that would come would not connect over HL so server looks like its empty even though there is some people playing. No way to attracked some one, because most people just go where they are used to go they wil check somthing els only if their is 10+ people playing

I made simple DF maps becouse i think this is needed on HL, DF server with HSFX6 Expert mod, all other typs already exists and they have good maps. And i corrected maps the way you guys asked, only thing i think its not necesary on Online DF server is AI, why go online to kill AIs ipeople go online to fight humans if they wont to kill AIs they play co-op or offline campaignes.

But be aware that having differant type of map for example fast DF with most planes, then one side AI other Human and historical planeset map, fictional map and so on alll in one server doesent work , i saw this on Achts UP3 server and its empty all the time exept ZDLP, flashart, U2 or Achts play their onec per month

Would be nice to here your opinions about what kined of maps you wont on server, what type of server you wont it to be and so on, i already added Aircraft carriers on Bikini map, and i eddited Koreja map to have ground starts with carrier for F9F becouse people asked for it so ill send that to Thor to update the maps

Bobby
13-03-2013, 18:40
yo no hablo inglés

mislio sam na najobicniju, najjednostavniju, Bob mapu cross chanel sa brodovima u Doveru kakva se igrala na serveru BoB......

ali to je bio samo teoretski prijedlog.....

i .......svaku sam vecer online...ama bas svaku.... na Hiperlobby-u....i 99% servera je skoro prazno....a serveri vrte mape gdje se ljudi traze pola sata...

na neke populated servere varp ekipa se ne moze spojiti zbog tehnickih razloga (napr Bf vs. 109)

StG77_CountZero
13-03-2013, 19:06
znaci zelis jednostavnu DF mapu kakve su vec na serveru, sa avionima samo iz 1940 smjestenu na mapi BoB koja je vec u igri, sa nesto pokretnih meta, baze blizu? to bi se slagalo s konceptom server i to mi nije problem napravit

Bobby
13-03-2013, 19:13
hmm.....da...tako nekako....ali ne moras to radit samo zbog mene....ako nema bas interesenata ..nemoj se zamarat..time
imam par offline kapanja za BoB pa cu se snaci

=VARP=Hunter
13-03-2013, 19:29
Ja sam za...mogu i pomoći ako treba, mislim da bi nam dobro došla koja mapa s AI.

StG77_CountZero
13-03-2013, 19:58
Nisi sam bobby koliko vidim iz posta tri clana je podrzalo BoB mapu, ali nisu rekli kakvu tocno zele, povjesnu ili jednostavnu DF mapu sa avionima iz tog doba na toj mapi, ja sam ju mislio napraviti i staviti avione do 1942 godine zbog igrivosti, ali najblize baze su dalje od 10-15km kako su sad na mapama kakve su na serveru

vec imate mape s AI avionima, vrtile su se 3 prije nego su stavljene ove DF mape, kad sam letio na njima poskido sam bih 10 AI u jednom letu i onda sam pobjego sa servera , neznam cemu AI avioni uce te krivim stvarima pucas na njih a oni jos sljede ledera itd

ali vas server vase odluke, mene niko nije pitao da napravim mape za server ja sam se sam ponudio Thoru, neznajuci sta vecina vas zeli, pa sam ja napravio mape po onome sto sam ja smatrao da je uspjesno. I kako sam ja vidio da uvjek kad se skupite na svom serveru rotirate mapu na varpmis10 ili slicno sa svim avionima i airstartovima za brzu zabavu, rjetko ste ostali na mapi koja je bila na serveru...ovaj izbor mapa je bio logican, cak sam nakon nekih "obzervacija" napravio Kuban mapu kakvu ste imali samo bez airstartova, ali vidim jos nije stavljena na server

zato i trebate izraziti misljenja na forumu :)

ako zelite mape s AI to vec imate i imali ste takve mape i bile su ok za ljude koji to vole, moje misljenje je da takvi igraci hostaju Co-op misije na HL-u ili igraju offline tako da ih vecinom neces vidjeti na serverima

bilo bi super kad bi svaki vas clan koji igra online izrazio svoje misljenje kakve mape zelite na vasem serveru

StG77_CountZero
13-03-2013, 22:27
e i jos jedan razlog zasto bi se statsi trebali resetirati svaki mjesec ili svaka 3 mjeseca:

ovako razmislja vecina igraca koja pune servere ( igraci koji igraju 3+ sati skoro svaki dan, tu ubrajam i sebe jer znam nekad provesti i 5-6 sati dnevno na serverima)

Post sa foruma nasih prijatelja JG77, ( vecina eskadrila ili igraca radi slicne stvari , ili spreme stats ili slikaju itd) uvjek je dobro za moral, na kraju krajeva svi smo igraci i uvjek se skupljaju neki bodovi ili statsi

I have decided I will be doing a bit of a stats report every month to keep track of our progress on Spit's Vs 109's HSFX

*only pilots that have 5 air kills, or more than 20 Sorties on the server will be added to the stats report at the end of every month*

Total Squad Tally:

Sorties: 1896
Air kills: 1192
Ground kills: 1819
K/D ratio: 1.67

II/JG77_Helldog *one of the top ten fighter pilots on server (Jan & Feb)(in top ten for score Feb)*
Sorties: 671
Air kills: 535
Ground kills: 1155
K/D ratio: 1.92

II/JG77_RC *one of the top ten fighter pilots on server (Jan & Feb)*
Sorties: 453
Air kills: 324.5
Ground kills: 174
K/D ratio: 2.30

II/JG77_Jack
Sorties: 93
Air kills: 103
Ground kills: 226
K/D ratio: 2.51

II/JG77_Adder
Sorties: 257
Air kills: 102.5
Ground kills: 78
K/D ratio: 1.16

II/JG77_Con
Sorties: 208
Air kills: 89.50
Ground kills: 160
K/D ratio: 1.03

II/JG77_cdshear
Sorties: 25
Air kills: 14.5
Ground kills: 15
K/D ratio: 1.21

II/JG77_Fox
Sorties: 24
Air kills: 4.00
K/D ratio: 0.57

II/JG77_Nagrom
Sorties: 51
Air kills: 2.00
K/D ratio: 0.08

kad vec imate statse na serveru iskoristite ih :)

ako zelis imat pun server moras privuc igrace koji imaju vremena za igrat vise od 1-2h 2-3 dana u tijednu.

vec sam prije vidio postove kako se trebamo okupit jedan dan u vecem broju na serveru, ali niko ne posta vrijeme i dan kad bi to trebalo biti :) , kao sto Gec u sali kaze, odlicno ali ko ce to napraviti. Pa valjda se mozete skupit jedan ili dva dana u tijednu i nabaciti DF u vecem broju na svom serveru, imate velik broj igraca u eskadrili.

i bilo bi dobro pozvati neke druge eskadrile koje znate na prijateljske meceve na vasem serveru itd... ili vam je server kao sto je neko vec rekao u prijasnjim postovima, daj ga stavi samo da se vidi da ga imamo, radi prestiza :)

ove moje postove shvatite kao pomoc i pozitivnu kritiku ako je to moguce :)

StG77_CountZero
14-03-2013, 02:11
Buduci da sam primjetio da vecina igraca nezna novi naziv mapa (kad ih zeli promjeniti) postat cu tocan naziv i kratak opis mapa na VARP serveru:

VARP_Alpe - Sve baze su smjestene na visini od 3000m, visoke alpske planine daju osjecaj borbe na manjoj visini a ustvari si na 2500+ metara i avioni se ponasaju drugcije, temperatura mape oko 22°C, avioni do 1948 godine (samo propelerci, standardni avioni + poslje WW2 avioni kao SeaFury, J7W, Do-335, Avia-199 itd)
3169

VARP_Bikini - Baze na atolu + jedan nosac aviona na svakoj strani, temperatura mape 27°C, avioni do 1942 godine
3170

VARP_Balaton - Baze su smjestene sa juzne i sjeverne strane Balatona, temperatura mape 25°C, avioni do 1944
3171

VARP_Havaji - baze su smjestene na suprotnim stranama Havajskog otoka Oahu, + jedan nosac avion i jedna Seaplane baza na svakoj strani, dosta meta u samoj Pearl luci i na plavoj strani za torpedirat i bombardirat ako se nema musterija za DF, temperatura mape 25°C, avioni do 1941 godine (uz par iznimki na bombarderima).
3172

VARP_Kanal - Baze su smjestene na suprotnim stranama La Manch kanala izmedu Dovera i Calaisa, Battle of Britain tematika, temperatura mape oko 20°C, avioni do 1940 godine (samo RAF vs Germany avioni)
3173

VARP_Koreja - Baze smjestene u MiG Alley podrucju + nosac aviona za F9F, temperatura mape oko 23°C, avioni na mapi su mlaznjaci koristeni u Korejskom ratu
3174

VARP_Krim - Baze su smjestene izmedu brda na juznoj strani krimskog poluotoka (doba godine -jesen), temperatura mape 18°C, avioni do 1944 godine
3175

VARP_Kuban - isti raspored baza kao i vasa stara mapa samo bez airstarta, temperatura mape 24°C, avioni do 1945 godine
3176

VARP_Pustinja - kao sto ime kaze pustinja, baze izmedu brdovitog dijela, temperatura mape 30°C, avioni do 1942 godine
3177

VARP_Truk - baze su smjestene na otocima jako blizu, temperatura mape oko 27°C, avioni do 1945 godine
3178

VARP_Zima - snjezna mapa sa bazama dosta blizu, temperatura mape 1°C, avioni do 1943 godine
3179

Avioni na mapama vecinom lovci, DF server DF mape :) (iznimke IL-2, Ju-87, SBD B-17, He-111 i Val na nekim mapama). Da se ne dosadujes dok si sam na serveru sve mape imaju brodove, tenkove, vlakove, vozila i slicne mete u relativnoj blizini (10-30km od neprijateljske baze) tako ako ste sami imate sta unistavati, na Koreji se u branama nalaze kamioni tako da ih je moguce unistiti i dobiti neke bodove itd. Sve mape su sa avionima Crveni (RAF, USAFF, USSR...) protiv Plavih (Germany, JAP...).

=VARP=Hunter
14-03-2013, 08:34
Respect!!!

:salute:

=VARP=Barracuda44
14-03-2013, 14:44
Svaka čast Count. :pilot_thumbup:

Bobby
14-03-2013, 15:13
Bravo!

ali....
ako si sve ovo stigao napravit......ajd budi frend pa napravi i BoB.....castim picem kad se vidimo.

StG77_CountZero
14-03-2013, 16:21
Hvala

napravit cu jednostavnu BoB mapu i poslat Thoru da je stavi na server pa mozete probat i vidjet dali ce vam odgovarat

StG77_CountZero
14-03-2013, 20:38
Evo preradio sam jednu BoB mapu koju sam imao jos od prije za up3, i poslao sam ju Thoru, ona mapa koju si ti predlozio Bobby je sa stvarnim udaljenostima izmedu britanije i francuske sto je skoro duplo veca udaljenost nego na ostale 4 BoB mape koje postoje u igri, tako da je nisam koristio. Mozemo ju probat veceras

Bobby
15-03-2013, 11:44
ok....za BoB sam uvijek spreman.....a planeset bas i ne mora biti strogo realan 1940. i te fore...ako mene pitas...(ne znam za ostale decke)...nego zabavan.....ionako se vecinom lete avioni do 1942. i sl.....recimo da su poneke bitke iznad kanala trajale i 1942.-43.....

i jedan prekrasan prigodan video kojeg uvijek volim pogledat.....

http://www.youtube.com/watch?v=IIqsDBYyXro&feature=player_detailpage

=VARP=Tvrdi
15-03-2013, 15:02
i jedan prekrasan prigodan video kojeg uvijek volim pogledat.....

http://youtu.be/RVBO61qg-kc?t=2m2s

Bobby, popravio sam ti link..bio je krivi......

Akcija počinje na 2:02

StG77_CountZero
15-03-2013, 17:53
Uzalud vam ja radim mape ako ce se one opet mjenjati na stare sa svim avionima na obje strane i airstartovima svaki put kad se spajate na server, jucer je izgovor bio da se nezna ime pravih mapa- bas zato sam i postao imena mapa ( i imena nisu komplicirana, jednostavna za upamtiti ). A da stvar bude gora bas se tada, kad ste promjenili mapu, na varpmis10, spojio lik koji je poceo grist za server (skoro uvjek bi se spojio kad bi se skupio veci broj igraca na serveru) i kako vidim na statsima odradio je jedan let i zbrisao.

Stavite se u njegovu poziciju, dolazim 10 puta na server uvjek su mape slicne , plavi protiv crvenih planeset, avioni uredno slozeni, nema airstartova, dobro znam sta mogu ocekivati kad se spajam na taj server opet, kad ono totalni kaos na ovoj mapi mogu letit mig15 protiv la5 ili bf109 protiv bf109 itd, ko zna kakvu mapu mogu ocekivat kad se sljedeci put spojim, bolje ne probati.

I jos nesto sto sam primjetio u chatu dok sam gledo statse, lik pita "zasto turbulencija" a odgovor je onako arogantno "zato sto je stvarno" lik odgovara "nije" dobiva posprdni odgovor "umh je je". LOL naravno da cu otic sa takvog servera gdje me admini sprdaju. Umjesto da mu se jednostavno kaze "to ti je jedina mapa sa turbulencijama, da bude malo zanimljivo, na ostalim mapama ti je bez turbulencija" i svi zadovoljni, ide se dokazivat neka nadmoc, bila zajebancija ili ne to mi mozemo znati jer smo stalno na tsu i znamo se u vecini slucajeva, ali ako zelite igrace da se vracaju na server trebate se prema njima ponasati sa malo vise discipline i postovanja dok oni ne pokazu da ga ne zasluzuju :)

Uvjek pogledaj kako je s tvoje strane kad si na drugim serverima, vlasnik servera uvjek mora biti diplomatski/prijateljski raspolozen prema gostima/igracima na serveru inace ti se jako brzo pokvari misljenje o njima (WoP situacija itd) i prestanes posjecivat takve servere

I opet spajajte se preko HL kad ste na svom serveru ako je moguce ( vidim thor i kroat su bili preko IP, pa je na HL totalan broj igraca bio 5 a mogo je bit 7 ) svaka sitnica je vazna :)

Prica se jedno a konstantno se radi drugo ... ccc

Bobby
17-03-2013, 10:13
slike sa testa BoB mape By CountZero....usprobali smo je..i mogu samo reci...odlicna je...ima svega sto treba....i povjesno korektan planeset (moram priznat da mi se na kraju cak i to dopalo....)

molio bih VARP admine ...ako je i kako moguce da je ubace na VARP server.....ja bih je mogao online odigrat svaku vecer......pa mozda se jos ko prikljuci....

=VARP=Destroyer
17-03-2013, 11:12
Eto slučajno sam ja promijenio mapu na varpmis10, što Caunt spominje, a uz suglasnost nas četvorice koji smo bili na serveru jer je bila mapa Korea sa jet-ovima koju nitko nije htio igrati. Zbog toga sam, već drugi put, pobrao kritike od Counta. Moram napomenuti da sam prije toga oko 18,00 sati provjeravao ima li koga na serveru pa sve tako do oko 20,30 sati kad se to desilo, promjena mape, i rezultat je bio 0 "iliti" nitko nema na serveru. E sad prvi put kad sam kritikovan promijenio sam sa onih otoka na mapu na Balaton i tad nitko nije bio na serveru nego ja sam, da bi se nakon mene prijavio i navedeni letač, ne znam mu nick, i nakon par minuta se disconectao a potom se spojio Count i očitao mi bukvicu. kao i u prvom slučaju provjeravao sam stanje na serveru dva sata dok sam igrao Red orcestra, ne bi li se ko pojavio na serveru i ništa. Ne želim ja umanjivati ničiji trud, Caunt to je za svaku pohvalu od mene što radiš mape i ja bih ali ne znam. Samo bih volio čuti stav zapovjedništva o ovome da ne bih ja srozao ugled servera. dakle molim vas da se očitujete i izjasnite za ubuduče. neka pravila oko promjene mape na serveru ili vremena kad se koja mapa vrti itd. Moram još jednom ponoviti svaki put više sati pratim stanje na serveru, i nema nikoga. Onda se skopčam ja namjestim mapu, rekoh da gađama malo po zemaljskim ciljevima i ispadne kako radi mene neće nitko na server. U koliko sati se vrti boB mapa na serveru da probam i ja?

=VARP=Thor
17-03-2013, 13:43
S moje strane gledano za sad i za uvijek,server je primarno namjenjen nama i primarno je tu da nas zabavlja na naćin koji nama u tome trenu odgovara....ovdje nikada nitko nije došao na server i sam promjenio mapu bez da pita ostatak ekipe trenutno na serveru da li može promjena,pa čisto sumnjam da bi i ti to napravio da je bio bilo tko osim tebe tamo....kako se mape vrte po statsima itd me uopće ne zanima,jer statsi su stari,zbrajaju svakakve gluposti i ak mene pitate nema ih nikakvog smisla ni linkat na forumu...
Count je napravio sve mape koje se sad vrte na rotaciji i hvala mu na tome,ali time ne kupuje pravo čitanja bukvice...to pravo nemamo ni on ni ja ni Gec ni bilo tko drugi tu.
Razgovarali smo da bi htjeli malo popularizirat server itd i na tragu toga vjerojatno i je primjedba čemu non stop varpmap10,no ta mapa nije ništa lošija niti bolja od svih ostalih mapa koje se trenutno vrte u rotaciji jer su sve zapravo dosadne ako se samo jedan čovjek spoji na server. Ono o čemu samo pričamo a ne radimo ništa je izrada "žive" mape dobro opisane sa pregršt ciljeva s obje strane da bi i samo jednom čovjeku na serveru moglo biti zabavno.
No ajmo postavit stvari sad ovako...prošlo neko vrijeme,mi postali bar ko kampferband i onda mi trebamo imat trening....hm...šta sad?
Jel da ih tjeramo onda?Ili opet upisujemo u statse svakakve gluposti sa svojih treninga koje i nemaju nekog smisla bit u "global" statsima?! Jel gasimo server kad imamo SEOW?
Mi zapravo imamo još jednu mogučnost a to je server gdje sad vrtimo coop misije,pa ima neke šanse da svoje trening mape držimo na tome i palimo po potrebi...s druge strane to pak znaći da nam treba još jedan fbdj za upravljanje (možda i kaj drugo može) ili Gec ili ja moramo to ručno odradit što podosta limitira.
U biti mi bi,prije svega,sami trebali znati kaj zapravo hoćemo.

=VARP=Nage
17-03-2013, 14:23
Kolko se ja sjećam taj server je dignut tako da VARP-ovci mogu trenirat u sezoni USL lige i to je uvijek primarno bio server gdje smo se mi raspucavali i vježbali. Vjerojatno će to djelom uvijek i biti. Da bi imali što Count smjera je vrlo ambiciozno i za svaku pohvalu samo kaj je to preko naših mogućnosti. Da bi to uspjelo mi bi trebali imati bar još jedan server koji bi bio čisto Public. Ovako ja smatram da bi trebali imati najbolji mix toga dvoje.
Kaj se tiče čitanja bukvice mislim da se tu malo pretjeralo. Po ovome kaj sam čitao Destroyer je bio u pravu. Sinoć smo Brane, Thor i ja testirali stvari za crvenu stranu SEOW-a na Stalingrad mapi i mislim da to tako i dalje treba biti. Bilo gostiju ili ne.

Kaj se tiče ponašanja na chatu tu je Count u pravu. Prvo i osnovno treba imati pristojnosti i uviđavnosti. Bili mi online u virtualnom svijetu ili doma, kućni odgoj mora biti non-stop uključen. To sam isto molio i kada se leti SEOW. Osim zajebancije ostale stvari rješavaju admini i komanderi.

StG77_CountZero
17-03-2013, 14:29
ja sam opet malo pretjero , sorry Destroyer pukla me zuta minuta :)

=VARP=Barracuda44
17-03-2013, 15:51
Što se tiće promjena mapa na serveru... nitko nije nikada promijenio mapu po svojoj volji ako ostale nije pitao. To pravo nema nitko.
VARP server nikada nije ni zamišljen da bude čisti public iz razloga kao što je Thor rekao i svi su dobrodošli. Countu veliko hvala što je pokrenuo inicijativu oko izrade mapa kako bi se sve skupa malo osvježilo ali ne daje mu pravo da diktira koja će se mapa letjeti kao ni bilo kome drugome. Server je tu zbog nas na forumu i ponavljam svi su dobrodošli ali ako si sam na serveru ili sa nekim pa normalno mi je da ćeš si staviti mapu koja ti se leti, bez da se ikome opravdavaš.
Ovo što se dogodilo sa Countovim čitanjem bukvice, mislim da nije bilo zle namjere ali ispalo je da je Destroyer taj koji uvijek mijenja mape što nije istina. Count samo želi raditi na publiciranju servera što mu ne zamjeram ali tko god bude na našem serveru od gosti prilagodit će se onome što se nama leti.

"Bad language" je strogo zabranjen i na svim serverima u kojima nastupaš kao član =VARP= eskadrile pa tako i na našem. To je osnova kulture i nadam se na neću zbog toga morati urgirati. Ima tu nekih koji zbog svojih godina i zbog toga što im je jezik brži od pameti tu i tamo dobace u chatu ono što nije primjereno a takve stvari nam ne trebaju da po tome budemo poznati. Bilo kakvo vrijeđanje i pod******nje strogo je zabranjeno po bilo kakvoj osnovi, to je valjda svima jasno. Tu smo da se zabavimo i uživamo. Ne tražim puno. Ako je netko "kočijaš" kući, neka se suzdrži na TS-u i na chatu i sve 5. Ne kažem da je puno takvih situacija ali bilo ih je.

Dakle, imamo popis odličnih mapa na našem serveru koje su u rotaciji. Za popis vidi link (http://2ndvarp.net/showthread.php?2770-VARP-server-popis-mapa&p=16926#post16926).

=VARP=Destroyer
17-03-2013, 17:01
Što se mene tiče nema potrebe za isprikama, samo sam mislio da nije došlo do promjena ponašanja na serveru, a da nismo svi upoznati.

StG77_CountZero
21-03-2013, 20:04
Evo azuriran popis mapa i dodane slike za svaku mapu , 4 stranica posta :)

Bobby
21-03-2013, 20:25
Buduci da sam primjetio da vecina igraca nezna novi naziv mapa (kad ih zeli promjeniti) postat cu tocan naziv i kratak opis mapa na VARP serveru:

VARP_Alpe - Sve baze su smjestene na visini od 3000m, visoke alpske planine daju osjecaj borbe na manjoj visini a ustvari si na 2500+ metara i avioni se ponasaju drugcije, temperatura mape oko 22°C, avioni do 1948 godine (samo propelerci, standardni avioni + poslje WW2 avioni kao SeaFury, J7W, Do-335, Avia-199 itd)
3169

VARP_Bikini - Baze na atolu + jedan nosac aviona na svakoj strani, temperatura mape 27°C, avioni do 1942 godine
3170

VARP_Balaton - Baze su smjestene sa juzne i sjeverne strane Balatona, temperatura mape 25°C, avioni do 1944
3171

VARP_Havaji - baze su smjestene na suprotnim stranama Havajskog otoka Oahu, + jedan nosac avion i jedna Seaplane baza na svakoj strani, dosta meta u samoj Pearl luci i na plavoj strani za torpedirat i bombardirat ako se nema musterija za DF, temperatura mape 25°C, avioni do 1941 godine (uz par iznimki na bombarderima).
3172

VARP_Kanal - Baze su smjestene na suprotnim stranama La Manch kanala izmedu Dovera i Calaisa, Battle of Britain tematika, temperatura mape oko 20°C, avioni do 1940 godine (samo RAF vs Germany avioni)
3173

VARP_Koreja - Baze smjestene u MiG Alley podrucju + nosac aviona za F9F, temperatura mape oko 23°C, avioni na mapi su mlaznjaci koristeni u Korejskom ratu
3174

VARP_Krim - Baze su smjestene izmedu brda na juznoj strani krimskog poluotoka (doba godine -jesen), temperatura mape 18°C, avioni do 1944 godine
3175

VARP_Kuban - isti raspored baza kao i vasa stara mapa samo bez airstarta, temperatura mape 24°C, avioni do 1945 godine
3176

VARP_Pustinja - kao sto ime kaze pustinja, baze izmedu brdovitog dijela, temperatura mape 30°C, avioni do 1942 godine
3177

VARP_Truk - baze su smjestene na otocima jako blizu, temperatura mape oko 27°C, avioni do 1945 godine
3178

VARP_Zima - snjezna mapa sa bazama dosta blizu, temperatura mape 1°C, avioni do 1943 godine
3179

Avioni na mapama vecinom lovci, DF server DF mape :) (iznimke IL-2, Ju-87, SBD B-17, He-111 i Val na nekim mapama). Da se ne dosadujes dok si sam na serveru sve mape imaju brodove, tenkove, vlakove, vozila i slicne mete u relativnoj blizini (10-30km od neprijateljske baze) tako ako ste sami imate sta unistavati, na Koreji se u branama nalaze kamioni tako da ih je moguce unistiti i dobiti neke bodove itd. Sve mape su sa avionima Crveni (RAF, USAFF, USSR...) protiv Plavih (Germany, JAP...).

Odlicno i profesionalno odradjen posao...!

Hvala !

P.S. jedva cekam Pearl Harbour ...

steta da nema nista sa tematikom Kursk...ali ....

StG77_CountZero
23-03-2013, 15:48
Hvala Bobby, gust mi je isprobavati ih s tobom i drago mi je da ti se svidaju mape

=VARP=Dragunov
01-04-2013, 23:57
evo samo jedno pitanjce u vezi mapa : danas sam se cijelo popodne pokušavao spojiti na server , stalno mi se rušilo na 90 % , skinuo sam baš sve osim HSFX-a i EXPERTA u JSGM i nijedan jedini mod , i opet ista priča , na 90% se sruši i izbaci mi igru ....

mapa je bila pustinja (vjerojatno El Alamein) , na njoj mi se i zadnji puta sve rušilo , pa me zanima da li je ta mapa prezahtjevna za moju konfu ili u čemu je fora ,jer na mapi Koreje (koja se vrti ovaj momenat na serveru ) sa uključenim svim MODovima i sve uključeno u JSGM-u sve radi bez problema ....

sad sam se opet probao konektirati (00:10h) i opet ne ide , ali vidim da je Count Zero na serveru .... de molim te javi na kojoj se mapi leti , opet mi na 90% sve ode u PM .....

II/JG77_Jack
02-04-2013, 00:18
evo samo jedno pitanjce u vezi mapa : danas sam se cijelo popodne pokušavao spojiti na server , stalno mi se rušilo na 90 % , skinuo sam baš sve osim HSFX-a i EXPERTA u JSGM i nijedan jedini mod , i opet ista priča , na 90% se sruši i izbaci mi igru ....

mapa je bila pustinja (vjerojatno El Alamein) , na njoj mi se i zadnji puta sve rušilo , pa me zanima da li je ta mapa prezahtjevna za moju konfu ili u čemu je fora ,jer na mapi Koreje (koja se vrti ovaj momenat na serveru ) sa uključenim svim MODovima i sve uključeno u JSGM-u sve radi bez problema ....

sad sam se opet probao konektirati (00:10h) i opet ne ide , ali vidim da je Count Zero na serveru .... de molim te javi na kojoj se mapi leti , opet mi na 90% sve ode u PM .....

Ista se stvar meni događa na nekim mapama,jednostavno je tako.
Kad uđeš promjeni mapu i trebalo bi raditi.
Još pokreni auto updater,očisti sav cache i isključi MODS folder.Ako i nakon toga ne radi onda nekako tvoja igra ne voli tu mapu,to se meni događa na 2 ili 3 mape na VARP serveru.

StG77_CountZero
02-04-2013, 00:52
Znaci u JSGME imas samo prvo History mod pa onda Expert? i neide? sjecam se prekjucer da se nisi mogao spojiti, pa sam ti ja rekao da iskljucis sve druge modove osim ovih i onda si se spojio bez problema.

kao sto jack kaze, stavi - kod mods foldera kao -MODS i probaj, ako neide izbrisi sve sto imas u cache (nalazi se u Il2 glavni folder-Missions-Net-cache) ako to ne pomogne onda je problem u tvom configu neznam kakve postavke si dizao, najjednostavnije promjeni mapu kad se spojis, ili zapisi na kojim mapama imas problema pa ih maknite sa servera, ja sam vidio da se nisi mogao spojiti na Kuban, Havaje i Krim

Ja ne skidam ili instaliram svakakve modove pa nemam nikakvih problema na nijednom serveru na kojem igram ili na nijednoj mapi na kojoj igram, drzim se one dobre stare koju mi je baba govorila nije zvaka za seljaka :)

=VARP=Dragunov
02-04-2013, 01:09
OK hvala na pomoći ! :)

Bobby
02-04-2013, 09:27
................

Ja ne skidam ili instaliram svakakve modove pa nemam nikakvih problema na nijednom serveru na kojem igram ili na nijednoj mapi na kojoj igram, drzim se one dobre stare koju mi je baba govorila nije zvaka za seljaka :)

Ja uvijek letim sa ~10 GB raznih modova full postavke na 1680x1050 ukljucujuci u to i vlastiti modificiran zvuk i nemam nikakvih problema...
sa svim modovima odletio sam i SEOW i opet nije bilo problema.....dapace uzivao sam u ljepoti igre/grafike...sa fixiranih 35 FPS-a
tako da problem nije u modovima......

problem se desava sa mapama koje su izvorno radjene za UP3...ili....DBW....(a koriste se za HSFX)..jer onda vidis samo 1 bazu ili ti avion ima 10 metaka.....i to je sve sto ti mogu izazvat modovi...ali se sigurno mozes spojit (stvar je u 512 ili 1024 exe,itd.....)

ja bih napravio slijedece za pocetak
( TexCompress=0 -> TexCompress=2 u conf.ini).

ako jos bude problema u JSGME ukljuci Safe_dll.s i onda probaj (to ce ti ukljucit sve potrebne stvari za start))

=VARP=Dragunov
02-04-2013, 10:29
problem mi je bio jučer što se nisam uspio spojiti BEZ modova i samo sa Expertom i HSFX6 , nikakve perfektne mape i sl.,baš ništa i nijedan jedini MOD ... offline sam testirao sa svim modovima koje si Bobby stavio i šljaka bez problema na ovoj mojoj staroj kanti (u rezi 1280 X 720) i sve radi bez štekanja ...
uglavnom,što je tu je,mislio sam da se to dešava samo meni ... :)
hvala !

StG77_CountZero
02-04-2013, 16:28
Testirati modove na co-op ili ofline neznaci nista sto se tice DF servera, np meni ako stavim hakenkreuz mod na seowu radi super (co-op tip hosta) ali na DF serverima nevidim sve baze bilo crvene ili plave (samo taj jedan mod viska u Jsgme) naravno ofline mi sve radi :) ofline ja mogu sebi zamjeniti neke avione s helikopterima ili svemirskim brodovima i radit ce mi ofline ako znam to napraviti ali nece raditi online na DF tipu servera ako to isto nije napravio host :)

Sto se tice mapa koje su radene za UP3 i onda preradene za HSFX6 ako se ne otvore i spreme u HSFX6 onda ce biti takvih problema koje ti spominjes bobby, ali ja sam svaku mapu preradio u HSFX6 (History+Expert) i spremio tako da ako se spajas samo s tim modovima na DF server nebi trebalo biti problema. Zato je UP3 bio savrsen za DF servere, HSFX6 je za SEOW i DBW je za ofline ali eto prije pola godine svi su poceli forsirati HSFX6 i stalno imaju problema na skoro svim serverima jer se ljudi ne pridrzavaju pravila samo modovi koje ti server kaze

Sjetio sam se koje su bile mape na kojima si se prije spajao Balaton i Truk, bilo nas je 4 , ja rip amorok i blodyhawk i svi smo igrali bez problema na tim mapama i svi smo imali samo History i expert mod, za njemca i francuza isto znam da nemaju neke dodatne modove jer smo bili na ts3 i rekli su da ih ne skidaju jer su isto vidjeli dosta ljudi koji se nemogu spajati na odredene mape na AoE i WoP serverima bas zbog toga sto koriste svakakve modove koje nije imao mapmaker kad je radio mape za te servere

=VARP=Dragunov
02-04-2013, 17:04
da , sve je jasno , ali misterija mi je zašto se nisam uspio spojiti kad sam baš sve isključio .... tj. jednom me je pustilo unutra , drugi put ne ... u 23:00 sam se spojio na server , a s istim postavkama u 00:10 ne (kada se je vjerojatno mapa promijenila)... to mi je crna rupa :)

=VARP=Hunter
02-04-2013, 18:32
... u 23:00 sam se spojio na server , a s istim postavkama u 00:10 ne (kada se je vjerojatno mapa promijenila)... to mi je crna rupa

Mislim ja da je tebi crna rupa iz nekih tekućih razloga a ne da je IL kriv :P

=VARP=Dragunov
02-04-2013, 18:58
a je i to je moguće :P

StG77_CountZero
06-04-2013, 16:36
opet bi trebalo resetirati server, vidim zapeo je na Alpama

StG77_CountZero
08-06-2013, 22:45
Dragunov i ostali koji su imali problema s zapinjanjem na 90% ucitavanja mapa, probajte ovo:

s JG26 foruma

Hello there!

If you game stopps loading at 90% try this:

Enter Il 2 setup.
enter the video capitle
choose costom setup
choose S3TC filter

that should solve the problem!

S!

Frank

=VARP=Dragunov
29-09-2013, 14:01
Kaso i ja smo sada išli na server ali ništa od toga , uvijek ista poruka i njemu i meni : "mission loaded" i dalje ništa dok nas ne diskonekta ... Gec pomagaj :) 3566

=VARP=Gec
29-09-2013, 14:24
restarto.....opet.

ak nebu radilo morat ce cekat ponedjeljak