PDA

View Full Version : Popravak Joysticka

=VARP=Crni
29-12-2011, 15:14
Pozdrav kolege,

pred par mjeseci sam nakon par godina pauze spojio svoj CH Fighterstick na komp i uglavnom nije bilo nikakve reakcije, samo se upalila jedna od tri diode na bazi (narančasta). Nisu ga prepoznali windowsi, niti je reagirao na pritiskanje mode switch-a što bi bilo vidljivo po promjenama upaljene diode.

Jučer sam ga ponovo ukopčao u dva kompa (jedan XP, jedan Win7) i oba su registrirala da je nešto ukopčano, ali nisu prepoznali što. U jednom trenutku dok sam prtljao po kotačiću gasa promijenila se osvjetljena dioda iz narančaste u žutu i to je bilo to. Rastavio sam ga, ne vidim da bi nešto bilo polomljeno, nema slobodnih žica, svi prekidači rave, federi na mjestu.

Pozna netko kakvog dobrog elektroničara da to pogleda? Ima kakve šanse da se popravi, odnosno - da li su dijelovi standardni ili ih mogu dobiti samo od proizvođača?

Bedasto mi je kupovat novi ako je u pitanju sitnica, a opet, mislijun puta je bolji od ovog x45 s kojim sad letim.

Hvala na pomoći!

Bobby
29-12-2011, 15:56
nekaj sa usb-om ili elektronika....ili mozda samo driveri...probaj sve slobodne USB.....neki joystici vole USB 2.0 (to se na nekim mbo u biosu enable) znaci USB 2.0 bla bla....ENABLE
dok drugi traze stariji protokol
ali svaki joystick ima svoj program za clrw.......tj reset ili brisanje memorije pa probaj po home-siteu proizvodjaca ili google...reset clr pa firmware update...

=VARP=Gec
29-12-2011, 19:22
imam ja u firmi elektroničara koji bi to mogel pogledat. imaš u privatnom dijelu moj mob pa me cimni da se dogovorimo.

=VARP=Thor
29-12-2011, 21:25
Može ti biti i da je samo do struje ako veliš da ti je prije sve radilo,pa stalo....uštekaj ga pozadi direktno na usb od ploče a ne na produžetke i utore po kučištu....samo za inf. ja sam izgubio cijelo jedno popodne tražeći drivere i softvere za htc desire jer ga komp nikako nije htio prepoznat...onda sam ga samo uštekao pozadi i svi su problemi odmah nestali sami....naravno da sam išao lupit 2x glavom u zid

=VARP=Kaso
29-12-2011, 21:39
Može ti biti i da je samo do struje ako veliš da ti je prije sve radilo,pa stalo....uštekaj ga pozadi direktno na usb od ploče a ne na produžetke i utore po kučištu....samo za inf. ja sam izgubio cijelo jedno popodne tražeći drivere i softvere za htc desire jer ga komp nikako nije htio prepoznat...onda sam ga samo uštekao pozadi i svi su problemi odmah nestali sami....naravno da sam išao lupit 2x glavom u zid

Vidiš kako pomaže lupanje glavom u zid :)

=VARP=Crni
29-12-2011, 21:43
Nažalost, nije do toga, ne prepoznaje ga niti notebook sa XP niti stari PC na kojem sam nekad igrao, niti macbook, ništa.

=VARP=Nubian
29-12-2011, 22:08
A niš dečko je izgleda odlučio radit undercover !
Daj ti to ljepo dobrom elektroničaru pa nek on vidi !