PDA

View Full Version : Upravljanje glasom u IL2 Sturmovik uz pomoc WIN7 ili Vista OS

Bobby
14-02-2012, 16:54
Pozdrav !

Kako upravljati Wingmanom ili avionom samo uz pomoc glasa ? ime igre nije bitno.....radi sa svima (napisat cu primjer za IL2 Sturmovik 1946)
Zasto platit program koji ste vec kupili sa WIN platformom?

Stavite headset i polijecemo.....!

prvo trebamo SVEMOGUCI Windows Speech Recognition Macros (ova stvar radi ama bas sve sto pozelite) moze upravljat svime i svacime a upravljanje sa IL2 Sturmovik je jednostavno do bola (bumo rekli macji kasalj)
skinite ga i instalirajte

LINK
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=13045

Windows Speech Recognition Macros Release Notes.docx 25 KB (UPUTSTVA)
WSRMacros.msi 913 KB (PROGRAM)

instalirajte ....POKRENITE ga...odaberite SEND KEYSTROKES za pocetak da vidite kako radi (ima tu jos brdo drugih mogucnosti)

U gornji prozor upisite frazu (naredbu) napr. recimo: Wingman cover me

u donji prozor WIN naredbu (e sad trebamo znati one komande koje imamo u sturmoviku tj koje ste odredili na tipkovnici recimo Lower gears je G.....Start Engine je I....Wingman cover me je TAB pa 1 pa 1)

za Wingman cover me trebamo upisat slijedece: Wingman cover me gore......i.... {TAB}11 u donji prozor,,,,,Wingman attack bombers gore...dolje {TAB}14 ....NEXT......CREATE MACRO i to je to....ne moze biti jednostavnije....za Lower gears samo slovo G u donji...start engine I

to vam sve Windows lijepo zapamti i tocka...pokrenete IL2 Sturmovik i stvar radi

od jezika podrzan je samo Engleski....ja sam isprobao na WIN7 i Vista...

Za centriranje Freetracka (TrackIR) i sl.....Center freetrack (ili napisite nekaj po zelji na engleskom u gornji prozor a u donji tipku kojom centrirate )

gore CENTER FREETRACK
dolje {{SHIFT}}F12 ...........NEXT...CREATE MACRO (tak je kod mene)

ITD... ne mogu se sjetit vise trenutno

ne zaboravite da treba proci neko vrijeme za 100% rezultate.......vas PC uci vas govor...izgovor....naglasak ili ako ne reagira mozda nije upaljen Speech recognition (mora biti na listening)..zna biti na Sleeping mode.....(spava)...ili mozete to obavit glasovnom komandom: Start listening !

upravljanje sa 4 wingmana? no problem....two cover me...three attack tank....four attack fighters...five attack ground target...six attack bridge...seven attack ship...eight attack triple a...ha?
ono.....ucitam kampanju Stuka leader Kursk........stavim 8 stuka...pa kad udarimo...tu trava ne raste (full realno...jasno ja sam Stuka leader .ne? cisto uzivam kad ih saljem i pratim)

Desi li se da je nesto nejasno znate gdje me mozete naci....

Ground control, Bobby here, Vector to home base please !

{TAB}82

102nd-YU-gmitar
15-02-2012, 09:58
Opet ja... :roll: Isprobao sam Windows Speech Recognition sa macroima i naravno da cela stvar radi kao sat. Da li si možda probao da izgovoriš reč "startujte motore" u Iljušinu? Program će prepoznati reč "start" i podići prozor kao da si pritisnuo dugme Start na desktopu. Windows Speech Recognition je napravljen da bi se pre svega upravljalo Windowsom. Nisam se usudio da izgovorim reč "field" koju često upotrebljavamo, jer onda Windows Speech Recognition pokrene Excell, barem meni. Zamisli cirkus na ekranu:lmao:. Čitava stvar radi savršeno offline, pod uslovom da stalno ćutiš i izgovaraš samo komande za npr. Iljušina.
Iz ovog razloga mi se dopao PiLfIuS koji takodje koristi Windows Speech Recognition jer omogućava definisanje tastera na tastaturi kojim ga možeš aktivirati/deaktivirati, tako da se izbegava vrlo mogući haos.

Bobby
15-02-2012, 10:22
Opet ja... :roll: Isprobao sam Windows Speech Recognition sa macroima i naravno da cela stvar radi kao sat. Da li si možda probao da izgovoriš reč "startujte motore" u Iljušinu? Program će prepoznati reč "start" i podići prozor kao da si pritisnuo dugme Start na desktopu. Windows Speech Recognition je napravljen da bi se pre svega upravljalo Windowsom. Nisam se usudio da izgovorim reč "field" koju često upotrebljavamo, jer onda Windows Speech Recognition pokrene Excell, barem meni. Zamisli cirkus na ekranu:lmao:. Čitava stvar radi savršeno offline, pod uslovom da stalno ćutiš i izgovaraš samo komande za npr. Iljušina.
Iz ovog razloga mi se dopao PiLfIuS koji takodje koristi Windows Speech Recognition jer omogućava definisanje tastera na tastaturi kojim ga možeš aktivirati/deaktivirati, tako da se izbegava vrlo mogući haos.

SUPER ! ...drago mi je da je bar neko probao.....samo se ti javi (on u biti radi samo sa Engleskim jezikom...a kad su rijeci slicne ,reagira ako izgovoris Cancel ili sutis 2-3 sekunde on se vraca na listening i ne izvrsi nesto sto ne zelis)....a to ti se dogadja 4-5 dana dok PC ne nauci tvoj izgovor, naglasak, brzinu izgovora i sl.
ako razgovaras preko TS........tesko da ces izgovorit Ground control, Bobby here, vector to home base please.! (naprimjer)
on ti je najjaci u kompletnim recenicama,,...kratke komande su problematicne neko vrijeme (ako si das truda poslije ide OK)
voice command Start listening pokrece cijelu stvar , dok voice command Stop listening ..gasi

SHOOT isto mozes ukljucit-iskljucit (ucitas profil u profile editor i tamo mozes birat initial PTT state.....ako je na OFF mikrofon ne ragira dok ne pritisnes tipku koju opet mozes odredit po zelji)...tipku definiraj desno pod HOLD Keys/Buttons ..a velika prednost su mu sto je FREE te vec gotovi profili za IL2 i druge igre.....(idealno za pocetak neki).....te radi bez Windows speech reckognition

a PilFlus i Shoot su odlicni.....ja koristim sva tri...kako kad (usput sam sredio ovaj profil za Shoot ali jos nisam gotov)

Baza su mi free programi...iako postoje i komercijalni koji su za nijansu napredniji (ali ne vrijede 20 $ koliko traze za njih)

SHOOT+profil *(jos nije gotov do kraja ali radi vecina Wingman komandi te vecina komandi za upravljanje....komande(phrase) mozes vidjet tako da ucitas profil u prilozeni Profil editor)
imas sve na dnu prvog posta
LINK
http://2ndvarp.net/showthread.php?1995-Nevjerojatni-ViaCam
http://clans.gameclubcentral.com/shoot/

postoji i ovaj (to je za WOW i sl.) -ima pod templates 20--30 igara ali nema IL2 (ima pacific fighters ali nisam isprobao)
http://www.killerssoftware.com/VoiceCommand/VoiceCommand.htm

102nd-YU-buki
15-02-2012, 11:49
Bobby to sto ne komentarisemo mnogo tvoje postove ne znaci da nismo odusevljeni onim sto radis vec jednosavno mudro cutimo prateci kako napreduje sve ovo.Neki su vec poceli da koriste ove programe a neki manje hrabri ce jos malo da sacekaju
Inace po meni sve ovo je jako korisno i donosi jos jednu novu dimenziju u simulaciju letenja kao sto je Il 2.

Bobby
15-02-2012, 11:55
Bobby to sto ne komentarisemo mnogo tvoje postove ne znaci da nismo odusevljeni onim sto radis vec jednosavno mudro cutimo prateci kako napreduje sve ovo.Neki su vec poceli da koriste ove programe a neki manje hrabri ce jos malo da sacekaju
Inace po meni sve ovo je jako korisno i donosi jos jednu novu dimenziju u simulaciju letenja kao sto je Il 2.

Hvala na podrsci....idemo dalje!
stvorio mi se neki dojam da Spamam...niko ne komentira.....i sl.

bit ce toga jos...pogotovo uputstava za upotrebu (jer mi se cini da to fali)...te profila

=VARP=Klingon
15-02-2012, 12:18
:applaud:

Bobby
12-03-2013, 23:00
Da bi se totalno uzivjeli u igru preporucujem vam kompletnu glasovnu komunikaciju sa AI Wingmanima / aerodromom uz pomoc malog-besplatnog-nezahtjevnog programcica Shoot 1.6.4 kojeg sam malo preuredio tako da radi ok sa win7 x64 (ali trebate imati NET framework 1.1 instaliran ....jest stariju verziju) sa ovog linka
https://www.dropbox.com/s/c3dizbj338mp338/dotnetfx.rar?m

u attachmentu je program sa popisom komandi koje program/profil prepoznaje...stvar je izuzetno zabavna/realna kad se priviknete ..
.iako gomilu stvari iz radio-komunikacije niste ranije koristili sve radi online bez problema.....
dodan je i profile editor ako sto pozelite promijenit

podeseno je tako da ne smeta TS-komunikaciji (tipka F-10 ...pritisnes ..zadas komandu...ponovo pritisnes za out ...inace ja imam tipku na joysticku za brzu komunikaciju..isto kao i za TS)

ako neko pozeli isprobat...(dva su profila za Sturmovika i Falcon BMS)

0.0. jezik prikaza na ekranu mora biti Engleski (znaci ide se u Start-->Control panel---->Change display language)
1. instalirat Net framework 1.1 sa linka......(na sve sto vas pita recite yes)
2. raspakirat programcic Shoot 1.6.4
3. pokrenut Shoot i izabrat profil (profili su u rootu Shoota znaci gdje ste raspakirali Shoot u folderu Profiles ...pa mu pokazita kad vas pita)
4. pokrenut IL-2 Sturmovik1946 *(stavite wingmena po zelji) i idemo....pritisnes F-10 zadas komandu ....i ponovo F-10 za out...ili se podesi tipka na joysticku....popis komandi koje mozete zadat imate u attachmentu...vi izgovarate ono poslije phrases

primjer
<command name="WINGMAN GROUND flak" phrase="wingman attack flak">

vi izgovarate Wingman attack flak.......i ode on.......

Bobby out