Results 1 to 6 of 6

Thread: A-10C Realnost

Senior Member

Hero among posters

Default A-10C Realnost

Evo kako sam instaliro i malo isprobo A-10C došao sam do idućih zaključaka.

1.realnost sustava naoružanja, paljenja aviona, motora, i svi ostali sustavi fenomenalno odsimulirani .

2.Fizika ???
    A: Prvo kaj sam probao napravit je proći ispod dalekovoda. I naravno nisam uspio nego sam prošao po žicama dalekovoda, mojoj A10etki nije bilo niš pa sam to ponovio par puta, ona jednostavno pokida žice i nastavi dalje koda nije niš bilo. Sve pri brzini od 500 km na više ????? Sumnjam da bi avion bio dalje sposoban letjet i dali bi u opče osto čitav.
    B: Naravno drveče i ostale stvari osim zgrada su samo kulisa za opći dojam i kroz njih se prolazi bez problema.
    C: Kada zapucate iz topa dešava se nešto vrlo čudno, naime i par sekundi poslije pucanja vaša zrna pogađaju teren oko vas u raznim smjerovima koji baš nisu fizikalno realni.!
    D: pri brzini većoj od 500 km/h možete vozit slalom između zgrada udaljenih 100m.

3. Za mene najveći manjak je nerealan osiječaj brzine aviona u niskom letu te mjerenjem ustanovljen nesrazmijer brzine i pređenog puta. Znači iznad mjesta koje je po procijeni dugo 2 do 3 km i ima desetak zgrada pri brzini od 570km/h preljetat ćete ga cc 10-15 sec. ?

4. Grafički vrlo ljepo uređen i teče iznenađujuče glatko na osrednjoj konfiguraciji!

Siguran sam da oni koji vole moderne zrakoplove ovdje će uživati zbog vrlo ljepe grafike i fluidnosti toka igre !
    Toliko od mene za sada !

Senior Member

Hero among posters

Default Re: A-10C Realnost

Malo previše očekuješ od starog enginea, čak ni COD nema pravo drveće nego samo kulisu za opći dojam. Dalekovodi nisu odsimulirani za takve stvari, samo odsjecaju rotore helikopterima. Zgrade udaljene 100m su zapravo daleko više udaljene, samo što ti se čini jer si naviknut na IL-2...

Junior Member
    Rookie poster

evo da se i ja oglasim

Kao prvo nemoguće je ocijenjivati sve simulacije jednu s drugom što se tiče bilo kojeg kriterija. Treba ih prvo posložiti po skupinama, žanru, tipu, enginu i sl...
    I gdje bi došli..
    ..da od svakog ima ubiti po jedna dvije odnosno jedna s nastavcima koji su napredovali ili pošli u krivom smjeru

DCS a10c treba usporediti s LOMAC, FC1, FC,2 ,FALCON i još par sličnih
    usporedivši ih s njima bez sumnje je TOP
    zaključak : palac gore

FIZIKA
    eh da ta fizika
    svi pričamo o njoj i svima nam je ona neko mjerilo za ocijeniti sim
    jel znate sto je to uopće??
    to je izmišljen termin od strane promotora gaming scene kako bi što bolje prodali proizvod i kako bi mi kao krajnji potrošaći zatomili i nahranili svoj ego
    pročitamo i uspoređujemo napisane činjenice od pravih zrakoplova i ovih u simu

ajd sad nek mi netko od vas kaže koliko je vjerna koja simulacija u odnosu na zrakoplov koji simulira..
    .. jel netko od nas vozio pravi???

ali kad već toliko pričamo o fizici ajmo
    u DCS je to odsimulirano (opet tvrde izdavači) u dosad nezamislivoj mjeri
    ovo što muči nekolicinu za objekte na zemlji,zgrade ,dalekovode , žice i dr.
    je takođe odsimulirano na zavidnoj razini
    pa pobogu žice iskre kad avion prođe kroz njih i puknu, neće valjda zaustaviti grdosiju od desetak tona pri brzini od par sto km,
    A za zgrade je čak potrebno točno određena količina bombi odnosno eksploziva da bi se srušila i to sve ovisno koje je veličine pa gdje to ima
    vjerujte ne ruši se sve s istom količinom naoružanja
    (tko ima volje i želje neka malo prođe po zadnjim patchevima pe nek vidi dokle ovo ide)
    ali ne onoliko koliko bi pojedinci možda htjeli ,voljeli i željeli pa i ja sam
    Bilo bi lijepo da te čak i grana od drveta može srediti ali sim tog tipa nečemo dočekati
    bar ne s ovim enginom jer ono što mi želimo nije odrađeno ni u simulacijama zemljanog tipa ARMA ,COD i sl pa stoga ruku na srce
    Ali zato u zraku bezgrešno
    brzina je realna
    jer svima nama koji smo doslovno godinama proveli po drugim simovima čini se da nije ili je u najmanju ruku neobično kretanje zrakoplova u odnosu na neke točke ali kad krenete malo detaljnije djelovati prema cilju shvatite da je ipak sve uredu
    a i samo ponašanje zrakoplova auu kad vam nešto zatrese ili pukne te palica počme vući ili avion prošvika
    ne nije bug nego FIZIKA koja je realnija od bilo koje do sad s kojom te se sreli pa vas zatekne iznenađene

i još malo za tu letnu osnovu
    usporedimo DCS a10c s najhvaljenijom,najrealnijom sim tog tipa Falconom
    i šta dobijete stvarno kaže velika večina Falcon die beste ali grafika osobito opet one zemlje koja nas muči = 0
    grafika kao na mom digitronu
    znači da ipak ima i prednosti nad tom sim jer kakva je takva fizika tla ali
    bar je grafički vizualno ugodnija

kad bi se napravilo da i fizika na tlu zadovoljava i da je ravna onoj letnoj dobili bi cepelin a ne jet a procesor bi radio ko nuklearka FPS da ne spominjem

ljudi pobogu ovaj software košta par desetaka baksa a ne par miliona po jedinici a ako ste imali prilike vidjeti te milionske (ja jesam)
    njihova grafika je ko na gameboju a pokreču ih nekoliko vojnih superkopijutera

a ako pak usporedimo DCS a10 s onim simovima koje sam i sam krvlju branio te se kleo da su kao u stvarnosti sad nakon što letim DCS a10 one su mi u najmanj ruku poluarkadno naganjanje

zaključak :FIZIKA palac gore

NAORUŽANJE

ima ga brate mili ko na pravom
    sve super lijepo divno krasno pola tog neznaš što je trebaš godinu dana treninga i predznaje jednog prosječnog vojnog oružara
    ali nije sve baš tak krasno
    nama običnim smrtnicima djeluje realno stvarno i fascinantno jer su nas natrpali s ogromnom količinom podataka i to nas fascinira ali real piloti i pravi znalci se polako javljaju ED-u s nekim opaskama tako da ovi u zadnjm patchevima navelike prepravljaju
    i šta reći uvijek je to tako kako se koga dojmi
    meni super jer kao i svaku drugu budalu veseli nek je što šarenije to je bolje
    ja tamo imam neka dva televizorćića kojim mogu i po mraku i po danu snimit gamad sa 20 km i pogodit u bulju a kamoli vozilo ili objekat
    kućeš više sreće
    Sad znam što ameri svako malo fulaju metu i pobiju krive pa brate mili imaju toga previše i ni sami se neznaju služit s time

zaključak : naoružanje i previše toga

ali to su moje muke po mateju i muke onih koji vole ovakv tip zrakoplova
    ja iskreno nisam previše ushičen jer ipak preferiram lovce i željno isčekujem neki od F ica mada bi puno više volio rusa ali znam da niš od toga
    stoga ponavljam na ovom sam samo zbog toga štio je to sim koji je zasigurno najdalje dogurao u svim segmentima i stoga me privći njegova kompleksnost i prevaguje iako nisam osobito ljubitelj ni A10 ni američke mašinerija

ali velikoj većini na ovom forumu želim što skoriji izlazak prvog među jednakima i prvog iz legend seriala DCS a to je DCS: P-51D Mustang

http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=84622

pa da vidiš onda FIZIKE i usporedbi i muka
    jer onda dolazi do toga da treba se pomiriti s tim da najbolja sim što se tiče propelera IL 2
    polako gubi bitku jer je novi dasa u kvartu

onda ćete vidjeti kako je to kad ti netko popiša voljeni i životom branjeni sim
    a to je meni učinio DCS a10 prema FC 2 doslovno ga popišao

i krajnja ocjena
    DCS a10 c = najbolja avio sim trenutno na tržištu gledajući u globalu a ne pojedinačno
    isto kao što DCS BS odnosi titulu heli sima daleko ispred svih

P.S.
    ocijena je po mom ukusu i viđenju
    Last edited by Besmrtni; 01-03-2012 at 15:26.

Donor
    Chuck Norris among posters
    Bobby's Avatar

Meni je A-10 C zakon......igra broj jedan.....u svemu mi je dobra....a posto volim Stuku u IL2.....ovaj avion Warthog su mogli slobodno nazvat Stuka 2.....(CCIP je cista kopija STUVI nisana.....cak i radi na isti nacin) ....nisu badava upotrijebili svo znanje Stuka-majstora ....Rudela..pri izradi aviona....uglavnom ko voli prevenstveno Ground Attack sa malo Dogfighta...to je to.....Gatling-gun GAU8 Avenger je nezaboravan....
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Senior Member

Mega-Power poster
    =VARP=Butcher's Avatar

To otprilike izgleda ovak kad si dolje u rupi...
    Jebi ga sad...zvati ga ili ne, pitanje je sad.
    Kako god da okrenemo..."rika" mu je do jaja...
    Ako ti se nisu skroz uvukla u guzu naravno.
    Prokleta zvijer riče kao zmaj.

http://youtu.be/kkkhYg8F2og

P.S. Hallo Besmrtni!!!
    Remember me!?!?!?!
    Ma iskreno mi je drago da si ovdje!!
    Nadam se da si se prestao ljutit.
    Još se sjećam Ciganovića i pink F-15
    Ostaj zdravo veliki...nadam se da se vidimo uz pivu jednom.
    Last edited by =VARP=Butcher; 02-03-2012 at 02:19.

PATRIA NON OBLIVISCI

Junior Member
    Rookie poster

ma koljaču
    pozdrav i tebi od tetkice sa mlažnjaka
    ha si vidio šta je marketing
    još me pamtiš

nego sretno tebi pošto vidim da ode ti putevima 12 smrznutih partizana
    a za pivo uvijek će biti cajta ak mi jetra ne usahne do tad

sorri odlazimo od teme
    Last edited by Besmrtni; 02-03-2012 at 09:02.