Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 11 to 20 of 68

Default Re: Moja paraglajd škola.

Svaka čast Nubian. Pozorno sam gledao tvoj video, više puta čak. Mislim, napravio si onaj prvi hrabri korak. Sretno lega i nastavi nam pisati o napretku i utiscima. Zaista me zanima sve što se događa za vrijeme obuke i letenja.

Senior Member

Chuck Norris among posters
    =VARP=Dragunov's Avatar

lega ovo je odlično !!!
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Senior Member

Hero among posters
    =VARP=Nubian's Avatar

Evo gospodo nastavka.

Od početka pisanja 1. posta mi smo napravili treći trening, pa tandem letove sa Japetića i evo danas četvrti trening.
    U međuvremenu smo odslušali sva predavanja i još nam je ostalo predavanje iz prve pomoći, nadajmo se da nam nikad neće trebati

pa evo:

Treči trening smo odradili na 5 metarskom brdu lokacija Kupljenovo.
    Instruktori su htjeli biti sigurni u naše tehnike podizanja krila i kontrole istog na zemlji.
    Prvi dio treninga smo posvetili dizanju kupole.
    Drugi dio treninga je prošo trčeći s krilom oko čunjeva na zemlji.
    A treči dio treninga start i let sa 30 metarskog brda te sljetanje na polje pokvarilo nam je vrijeme, odnosno vijetar koji je promjenio smjer i tako nam onemogućio start.
    Mislim da je tu kumovao i naš umor i procijena instruktora da još nismo spremni.

Evo par mojih neuspjelih pokušaja i malo smijeha:

Evo ovdje se lijepo vidi nešto što se stručno zove KRAVATA, a uzrok joj je loše slaganje kupole na zemlji i provjera slobodnosti špagica.

O ovome se nema baš što puno reći. Trebo sam trčat ljevo pod krilo ali nisam imo kud trčat, lagani bočni vjetar odnio mi je krilo u kuruzu.
    Nemojte mislit da se to neda ispravit, jedino smo mi svi skupa več bili po malo zgaženi od silnog trčanja i penjanja !

Evo malo smijeha i da vidite da neide sve od prve

Trči, trči to su riječi kojih smo se naslušali do sada !!!

I umor je bio očit na svima nama Krilo ne čeka a ni noge više ne slušaju

Kao što sam reko sljedili su tandemi na Japetiču, tam sam odradio tandem let od cc25 min. bilo je fenomenalno.
    Imam video nekih 20 min. Nisam uspio snimit start, a kad sam dobio komande u ruke fotič sam hitio u krilo i na žalost ostao bez memorije pa nebute vidli sam prilaz sletištu i slijetanje.

U međuvremenu su stigli i materijali s nastave pa ću vam i to stavit ak vas zanima.

4. trening je bio mrak ali to ću ostavit za kasnije postove jer sad nemam cajta !

Senior Member

Hero among posters
    =VARP=Nubian's Avatar

Tandem letovi sa Japetića.
    Visina 800m

Neznam di da počnem opisivat taj dan.
    Dal da počnem razmišljanjima iz noći prije, dal da poćnem kod okupljanja u Španskom, dal da počnem kod birtije podno Japetića gdje smo obavili zadnji dogovor i dobili zadnje upute, ili na samom startu ?

Naravno počet ću na samom startu.
    Dan je bio predivan i uvijeti za letenje pa skoro idealni.
    Na samom startu pored planinarskog doma bila je hrpa ljudi, planinara, putnika i namjernika.
    Dječja cika, staro Zagrebačke pjesme u pratnji gitare i lagani vjetar u prsa.
    Divota.
    Click image for larger version. 

Name:	Japetić 1.1.JPG 
Views:	8 
Size:	1.72 MB 
ID:	2496Click image for larger version. 

Name:	Japetić 5.JPG 
Views:	5 
Size:	1.70 MB 
ID:	2497Click image for larger version. 

Name:	Japetić 2.JPG 
Views:	4 
Size:	2.14 MB 
ID:	2494Click image for larger version. 

Name:	Japetić 3.JPG 
Size:	1.68 MB 
ID:	2495

Name:	DSC00583 (1).jpg 
Views:	6 
Size:	629.1 KB 
ID:	2499Click image for larger version. 

Name:	DSC00589 (1).jpg 
Views:	7 
Size:	497.6 KB 
ID:	2500

Izvršile su se posljednje pripreme i probe:

I onda je Mamič viknuo Ajmoooooooo i paraglajderi su se počeli dizat jedan za drugim, tandemi i solo piloti.

I došao red na moj let:
    Reći ču samo da je bilo fenomenalno i da sam pred kraj leta dobio kontrole u ruke.
    Normalno da sam kameru bacio u sjedalicu i na sreću se okrenula prema gore te je snimala krilo.
    Žao mi je što je fotić osto bez slobodne memorije pa ćete biti uskraćeni za pripremu sljetanja i samo sljetanje.

Ovog puta je bilo samo malo trči trči, i samo jednom
    Nakon završenog treninga sjelo se na čašu razgovora i da se utisci slegnu.
    Svi smo se blago cerili omamljeni doživljajem. Stvarno je bilo fenomenalno.
    Dobro društvo, prekrasna priroda, daleko od gradske gužve i ubrzanosti, i letenje.
    Što čovijek može više poželjeti ?

Name:	Japetić piva2.JPG 
Views:	8 
Size:	1.78 MB 
ID:	2502Click image for larger version. 

Name:	Japetić piva1.JPG 
Views:	6 
Size:	1.68 MB 
ID:	2501Click image for larger version. 

Name:	Japetić piva3.JPG 
Size:	1.86 MB 
ID:	2503

Idemo dalje u idučem postu, treba mi cajta da obradim videa.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Japetić panorama1.JPG  

Donor

=VARP=Hunter's Avatar

Sve skupa izgleda jako dobro, da li ste sletjeli na mjesto gdje ste i poletjeli ili negdje drugdje?

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Ovaj zadnji video je super. Samo tako dalje Nubiane ovo je hobi za 5+.
    Its not the plane...its the plane and pilot

Senior Member

Posting Legend !
    =VARP=Nage's Avatar

BRAVO!!!!!
    "For once you have tasted flight, you will walk the Earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return." ~ Leonardo Da Vinci

Donor

=VARP=Barracuda44's Avatar

Odlični filmići.... sada vidiš zašto ptice vole letjeti.

Svaka čast. Baš ti zavidim.

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Senior Member

Hero among posters
    =VARP=Nubian's Avatar

Evo nastavka.

4. trening.

Kao po našem starom dobrom običaju mi školarci okupili smo se u Španskom u 10:00, instruktori su po svom starom običaju kasnili tridesetak minuta.
    Potrpali smo opremu bacili kratki dogovor ko s kime i bili spremni za polazak.
    Znači put Kupljenovog smo krenuli oko 11h. Oko 11:30 smo bili tamo i trening je poslje brifinga krenuo oko 12h.

Trening je bio podjeljen na dva dijela.
    Na prvom dijelu treninga smo morali pokazat da smo dovoljno zreli za 30 metarsko brdo i start sa njega.
    Tu je trebalo barem dva puta pravilno dići krilo iznad sebe te ga dalje trćeći pravilno vodit.

Kako je ko uspješno završavo prvu etapu tako je krenuo na vrh brda gdje je od instruktora Danijela dobio brifing o predviđenom letu, i svim postupcima kao npr. prekidu starta, kako sletjeti, kuda letjeti, kada startati itd. itd.

Ovo je moj kompanjon Matej s kojim dijelim krilo, i ostala ekipa na vrhu brda s kojeg smo letjeli.

Name:	4. trening.JPG 
Views:	11 
Size:	1.72 MB 
ID:	2505

A evo kako je to izgledalo s vrha tog brda. Povečajte si slike da ljepo vidite !

Name:	4. trening 1.jpg 
Views:	12 
Size:	387.0 KB 
ID:	2506

Kad se popnete gore i imate krilo iza sebe svjet postaje vaš park, teško je opisati što tada osjećate znajuči da ćete dolje odletjeti.
    Svi vaši problemi nestaju, i nekako osječate kako baš tada u tom trenutku živite intenzivno i potpuno. Toliko ste izfokusirani da vam uspiju promaknut i velike stvari poput toga da opće nemate kacigu na glavi, a trebali bi je imati. Imali smo i jedan potpuno pogrešni start u kojem je naš Švabo imo više sreće neg (neću reći pameti nego) znanja. S polu otvorenom kupolom je starto, i istina bog uz jaka ljuljanja te uz štrajfanje masivnog hrasta na dnu brda uz jaki i srčani smjeh uspješno sletio. Naravno prvo je dolje dobio bukvicu od Sonje a poslije gore od Danijela. Nama ostalima je laknulo jer smo se uvjerili da se stvarno može letjeti sa pola krila
    Poslušajte što se prića na sljedećem videu.

Eh tu mi je fotič osto bez memorije, pa me Matej snimio sa svojim.

Kad sam se vrnuo gore ispraznio sam memoriju fotiča i Matej je mogo snimit moj drugi i posljednji let tog dana.
    Kao što vidite to je punih 35 sekundi leta koji vam se dok letite čini kao 5 sekundi, tolko ste sfokusirani da vam se vrijeme jednostavno kompresira.
    O doživljaju je teško pisat...

Nakon 4h treninga na veliku žalost svih prisutnih vjetar je okrenuo smjer, termika je počela radit i uvjeti za nas školarce više nisu bili povoljni.
    Te smo se po starom dobrom običaju uputili u birtiju radi sređivanja dojmova i na čašicu razgovora !
    Nevjerojatno je to, koliko je bitno što poslje treninga podjelimo doživljaje i iskustva u smislu što smo naučili.
    Kao što vidite smješci su i dalje na licima !

Name:	4. trening cuga 2.JPG 
Views:	10 
Size:	1.56 MB 
ID:	2507Click image for larger version. 

Name:	4. trening cuga.jpg 
Views:	10 
Size:	360.8 KB 
ID:	2508Click image for larger version. 

Name:	4. trening cuga2.jpg 
Views:	9 
Size:	374.6 KB 
ID:	2509

Pozdrav do idučeg treninga !
    Last edited by =VARP=Nubian; 18-10-2012 at 02:16.

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast