Results 1 to 2 of 2
    Donor

Chuck Norris among posters
    =VARP=Barracuda44's Avatar

Default Tiger_33 Ultimate Sound Mod V3

Ovo je jedan odličan sound mod, nije bez mana ali uvijek ga možete isključiti. Donosi odlične zvukove naoružanja, realne zvukova hidraulike, stajnog trapa, kontakta kod slijetanja, naprezanja metala u avionima, fenomenalni flybye i još mnogo drugih. Po defaultu se stiša sam zvuk aviona kojeg letite ali najveća mana mu je to što se slabo čuju drugi avioni oko vas. Mislim da bi trebalo malo istražiti po config.ini-u jer ima potencijala najviše od svih koje sam čuo do sada.

Jedna napomena... dok god imate instaliran ovaj mod, [COLOR=#ffff00]NIKAKO NEMOJTE[/COLOR] uključivati Tiger Flyby's Mod koji dolazi sa HSFX-om, kako se ne bi međusobno poklali.

Pa krenimo redom.....

1. skinuti i otpakirati ovaj file u root od IL-2. U zipu se nalaze dva file: tigersounds_1 i tigersounds_2. Oba staviti u root od IL-2.
    [COLOR=#ff0000]UV3_SFS[/COLOR] (300mb)

2. skinuti i otpakirati u "jsgmemods"
    [COLOR=#ff0000]UV3 JSGME+ReadMe[/COLOR] (19 mb)

3. ovaj fix treba iskopirati (otpakiranog) u direktorij "jsgmemods" preko postoječeg iz koraka br.2 i kad vas pita za overwrite, odgovorite potvrdno.
    [COLOR=#ff0000]3.HSFX 6.015 UV3[/COLOR] (2.7 mb)

- Nakon što ste to napravili, backupirajte svoj config.ini i maknite kvačicu sa "read only" na config.ini fileu.
    - Zatim pokrenite IL-2, odete u Hardware setup->Sound setup->Audio i namjestite kao na slici ispod.
    znači:
    [COLOR=#ffff00]Playback Channels=64[/COLOR] (vjerovatno će te moći staviti samo na 32, ali kad promjenite u config.ini-u jednu liniju promijenit će se i ovdje),
    [COLOR=#ffff00]Audio Quality=44100[/COLOR] (u readme fileu kaže da stavite na 22050, mada je 44100 cd kvaliteta te ako vam bude trzalo, smanjite na 22050)
    [COLOR=#ffff00]Enable Extensions=off[/COLOR] (prekidač prema dolje i time ste deaktivirali sound rendering i boboljšali kvalitetu ovoh moda)

Click image for larger version. 

Name:	sound.jpg 
Views:	3 
Size:	115.2 KB 
ID:	2707

Kad ste to napravili, izađite iz IL-2 i otvorite config.ini. (backup ste valjda napravili)
    Pronađite slijedeće linije i promijenite kako je prikazano ispod.

[COLOR=#ff0000][sound][/COLOR]
    [COLOR=#ff0000]NumChannels=4[/COLOR] (4 znači da su vam aktivna 64 kanala)
    [COLOR=#ff0000]SoundFlags.hardware=0[/COLOR] (sa 0 ste dizejblali hardversku akceleraciju zvuka što u ovom slučaju poboljšava kvalitetu zvuka, zvuči nelogično ali ostavite ovako)

Kad ste sve to napravili sejvajte i desnim klikom na config.ini file, izaberite properties i stavite mu da je "read only". Uđite u igru i pod sound sada imate aktivirana 64 kanala, ako niste imali do sada.

Click image for larger version. 

Name:	config_pic.jpg 
Views:	6 
Size:	56.7 KB 
ID:	2708

To bi bilo ukratko to. Sve vam to piše i u readme fileu, ovo je samo skračeno od onoga što piše na par strana.
    Otvorite JSGME, i enejblajte Tiger_33 Ultimate Sound Mod V3 for EXPERT mode ako igrate sa expert modom ili STD verziju istog ako letite standardnu verziju IL-2.

Za sad ću ga koristiti i dalje i pokušat podestiti da se bolje čuju drugi avioni oko vas.
    Ako netko otkrije kako, slobodno neka ovdje podijeli sa ostalima, svi ćemo mu biti zahvalni.

Uživajte u novim zvukovima i u fenomenalnom flybay-u. Kad vas sruše, ostanite još malo u avionu kako bi čuli vašeg krvnika.

izvor
    http://www.sas1946.com/main/index.php/topic,3258.0.html

Last edited by =VARP=Barracuda44; 30-12-2012 at 16:48.

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor
    Chuck Norris among posters
    Bobby's Avatar

Default Re: Tiger_33 Ultimate Sound Mod V3

odlican...sound mod...u nekim detaljima mozda i bolji od Jiver total sound moda, a opet Jivers mod mi je bolji u efektima pogodaka i sl...ali..64 kanala....ahm...to je privlacno

pa sam odlucio stavit oba...zasto ne.?..ne svadjaju se za sada....a zvuk mi je OK..cak mi se cini da se nadopunjavaju...ali nisam strucnjak

znaci napravi se sve sto pise u gornjem postu...u MODS folder skopirate Jivers mod i aktivirate HSFX aktivatorom za Jivers mod....

usporedjivao sam Fileove Jivers moda za UP i HSFX ....meni se cine isti samo se stavljaju na razlicita mjesta u Sturmoviku ,,,ko ce ga znat...

za sada ja imam UP verziju u Mods a aktiviram je sa HSFX aktivatorom za Jivers sound mod

cista kemija...

ali dobro zvuci

u conf.ini treba promijenit

[HookViewFly Config]
    timeFirstStep=2.9
    deltaZ=60.0
    Last edited by Bobby; 21-01-2013 at 10:20.
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".