Results 1 to 5 of 5
    Donor
    Chuck Norris among posters
    Bobby's Avatar

Default Xeon bazirana socket 775 platforma

Pozdrav

Nakon postenog godisnjeg odmora odlucio sam malo modernizirati svoju socket 775 platformu...ali onako bez da ulazem brdo novaca u tu crnu kutiju...jer imam druge prioritete u zivotu.
    Tekst je namijenjen ljudima koji zele odigrat novije naslove bez puno ulaganja...uz napomenu..ko ima love.....svakako neka kupi nesto novo tipa i7 ili i8....i slicno...uz svakako 120hz monitor....i neku mega graficku pa ce biti miran narednih 10 godina (teoretski)
    ko nema viska love mogao bi napravit finu platformu za igranje uz nazovimo to tako..... minimalna ulaganja...

evo kako sam to ja napravio /

za srce stroja odabrao sam Serverski Xeon X5460 (quad core s771 Xeon koji uz minimalne preinake radi na s775 maticnoj ploci)..
    http://ark.intel.com/products/33087/...z-1333-MHz-FSB

jasno da ima i brzih Xeona koji se mogu stavit
    default brzina mu je 3.16 ali ja ga stalno vozim na 4Ghz i to mu je nekako najbolje odgovara.....(ide i puno vise) ali 4 core na 4 ghz meni je sasvim dovoljno....za sve naslove koje ja igram....tipa Cliffs of Dover ili DCS World..Titanfall..Falcon BMS..Bf4..(jasno na max postavkama sa svime ukljucenim na max ali 1x1650x1050 plus 2 za MFD-e 1024x768 ...sto znaci jedan centralni monitor i 2 po potrebi ovisno o naslovu koji se igra...ali koji ipak trose vase resurse...)
    gdje nabavit CPU Xeon? E-bay......Njuskalo.....itd......cijena...oko 200-300 kn....max 400 kn..

Maticna ploca? e tu uz malo srece mozda nemate ulaganja.....Xeon 5xxx ide na sve ploce sa slijedecim chipsetom
    (*ima i Xeon 3xxx ali se ne isplati nadogradjivat)

Kompatabilni chipset-i sa ovom modifikacijom:
    · P45, P43, P35, P31
    · G45, G43, G41, G35, G33, G31
    · nForce 790i, 780i, 750i, 630i
    · GeForce 9400, 9300

znaci ako imate MBO sa gore navedenim chipsetom .....onda vam se svakako isplati nadogradnja ove vrste....

memoriju pretpostavljam ionako imate....ja koristim 8 gb ddr2 .....

Graficka?.....ja sam trenutno na Gaiward 570GTX GS...koja zadovoljava moje trenutne potrebe....ali ..cim jaca tim bolje..jasno bez pretjerivanja...uz napomenu da tamo negdje 770GTX - 780GTX postaje prevelik zalogaj pa ce CPU postat Bottleneck....(teoretski)....

za maticnu plocu ja sam sebi odabrao Gigabyte GA-EP45-Extreme zbog nekih sitnica koje su mi vazne *(vodeno hladjenje i FSB1600 ...tako da se mogu igrat sa overclockingom i Xeonima...plus Crossfire ..za bilo koje dvije ATi graf...op. a.)

Modifikacija maticne....skalpelom treba odrezat ovo...da bi Xeon mogao unutra....orjentacija...trokut na CPU..ide na trokut na socketu *(ili na trokut na metalu poklopca).

famozni socket adapter from 771 na socket 775.....cijena 0.10 eurocenti....(najbolje kupite xeon koji vec to ima na sebi ali nije problem ni nalijepit/namontirat)

na kraju.....WIP verzija ...isprobah to na staroj Gigabyte P-35 DS3L ..onako cisto iz znatizelje....

Attached Thumbnails Attached Thumbnails 4Ghz 3_9V (1).jpg  
    Last edited by Bobby; 31-08-2014 at 12:54.
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Thor's Avatar

Default Re: Xeon bazirana socket 775 platforma

Bok,
    Mene zanima ovo izvesti.Imam na serveru E8400 a za potrebe hostanja Kursk SEOWa mi treba svaki megaherc koji se moze izvuci.Jel ima sanse da ti posaljem test misiju kroz koji dan ak zavrsim pa da vidimo jel mozes to gazit s tim?

Donor
    Bobby's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Thor View Post
    Bok,
    Mene zanima ovo izvesti.Imam na serveru E8400 a za potrebe hostanja Kursk SEOWa mi treba svaki megaherc koji se moze izvuci.Jel ima sanse da ti posaljem test misiju kroz koji dan ak zavrsim pa da vidimo jel mozes to gazit s tim?
    mogu probat...
    ako se to pokrece na e8400....ovo o cemu sam pisao su serverski quad core xeoni koji su u rangu i5..(u gaming segmentu)....//po pitanju hostanja su cak i napredniji od ove nove arhitekture.....trose jako malo struje i radna temperatura im je oko 32C (bez overclockinga)....pa vjerujem da ne bi smjelo biti problema pod uslovom da MBO ima odgovarajuci chipset

da bi to izveo meni treba oko 5 minuta....odrezes one pinove skalperom i ubacis CPU u socket(na vecini vec imas adapter).....trokut-trokut....

u krajnjem slucaju ja ti to rijesim
    Last edited by Bobby; 31-08-2014 at 18:04.

Čekaj, jel se to naš stari Bobby vratio na forum?

Donor
    Bobby's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Destroyer View Post
    Čekaj, jel se to naš stari Bobby vratio na forum?
    ne...
    samo ovaj post ide ovdje jer ne mogu svima detaljno na PM objasnjavat/odgovarat pa sam stavio post sa konkretnim primjerom kako poboljsat staru s775 platformu..(nesto sto sam bio davno obecao).....tocnije prekopirao sam ga sa CVAB/Mrcine foruma gdje sam napisao orginal....
    ako mozebitno kome zatreba neka cita....to je sve

LP
    Last edited by Bobby; 01-09-2014 at 13:57.