Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 50 of 57
    Donor

Chuck Norris among posters
    =VARP=Tvrdi's Avatar

Default Re: I tako, nabavljamo F16 Barake...

I tako saznasmo ono što smo i znali. Popušili smo kupnju baraka. I sad nek kupe jebene gripene 6 komada i to je to. Ali sumnjam....vjerojatno će se ići opet na neko kemijanje...
    Its not the plane...its the plane and pilot
    VARP IL2 GB SKINS

Donor

=VARP=Barracuda44's Avatar

Ma vjerovatno ćemo se opet odlučiti na "povoljnu" verziju F-16 C/D za kojeg ćemo masno platiti upgrade na F-16V verziju. Moraju ameri zaraditi na nečemu što će nam "pokloniti". Neće oni dozvoliti da se kupi bilo šta drugo a da oni neće omastiti brk kroz upgrade... šuška se o istom godištu konzerviranih F-16-ica koji čekaju uplift..... bez brige, ne možemo mi donijeti nikakvu odluku gdje ne pušimo.
    Prezentirati će se i ta druga opcija kao "idealna i super povoljna" a strana koja prodaje trljati će ruke. Koje mi adute imamo da nekome određujemo uvijete.... mi kod velikih poslova moramo slušati amere... ipak su nam oni toliko toga "donirali" tako da se osjećamo dužni za 100 godina. ne bi se čudio da i F-16 dobijemo sa njihovim upgradeom koji će nas pošteno opaliti po džepu.
    Ne smijemo mi kupiti nove avione... tko će onda zarađivati na remontima....

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Thor's Avatar

Sat leta F16 je 12 700$....Gripena 7 800$
    U to se valjda racuna sve, gorivo, odrzavanje, jer inace mi to malo pre skupo zvuci u obje varijante.
    Sjecam se da su nekada davno govorili da sat miga 21 kosta 3000 maraka.

Donor

Nama cijena sata leta ne znači ništa... s obzirom koliko se planira godišnje letjeti (cca 100 sati), tek toliko da piloti ne zaborave kako se upravlja kojim sistemom i gdje se nalazi koji prekidač.
    Da se razumijemo... meni je F-16 odličan avion za naše potrebe, pogotovo Barak ali cijena je napumpana do neba...

Znam da nije to samo cijena aviona po komadu ali šta god uzmemo trebati će prilagoditi infrastrukturu, kupiti naoružanje koje je brutalno skupo i simulator+obuka pilota, mehaničara i popratnog osoblja. Sve to košta ko svetog petra kajgana.
    Mogli bi ići na manji broj Gripena + 2 dvosjeda pa kasnije dokupiti koliko nam je još potrebno ali verzija koja nam je ponuđena od Gripena nije ova zadnja, bolja već stariji model tako opet ... imamo li mi love i za taj stariji model i koliko nam je on potreban.... da bi zastrašili koga? Ono, imamo 12 aviona a oni 8... šta nam mogu... bilo tko..... smiješno.
    Pričamo o jednoj eskadrili koja bi vršila samo Air Policing i nedaj bože da dođe do nekog lokalnog sranja.... za bilo šta veće pogledajte samo brojeve aviona, tenkova, aktivne vojske, topništva i sve što ide uz to.... šta bi 24 top aviona 5 generacije donijela prevagu .... naravno da ne bi.... a koštaju brutalno. To su igračke za bogate zemlje .... bolje da pogledaju u kakvom stanju nam je zdravstvo, školstvo, industrija i ostali sektori.... da se to pokrene bilo bi para i za stealth tehnologiju ali opet se vraćamo na ono.... po njima bolje je voziti BMW-a i svaki dan jesti paštu nego Golfa i živjeti ko čovjek. Bitnije im je što će susjedi reći od nekakve realne potrebe s obzirom na opće stanje u zemlji. Dakle prioriteti su nam za K.
    Last edited by =VARP=Barracuda44; 14-01-2019 at 08:17.

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Barracuda44 View Post
    Nama cijena sata leta ne znači ništa... s obzirom koliko se planira godišnje letjeti (cca 100 sati), tek toliko da piloti ne zaborave kako se upravlja kojim sistemom i gdje se nalazi koji prekidač.
    Da se razumijemo... meni je F-16 odličan avion za naše potrebe, pogotovo Barak ali cijena je napumpana do neba...

Znam da nije to samo cijena aviona po komadu ali šta god uzmemo trebati će prilagoditi infrastrukturu, kupiti naoružanje koje je brutalno skupo i simulator+obuka pilota, mehaničara i popratnog osoblja. Sve to košta ko svetog petra kajgana.
    Mogli bi ići na manji broj Gripena + 2 dvosjeda pa kasnije dokupiti koliko nam je još potrebno ali verzija koja nam je ponuđena od Gripena nije ova zadnja, bolja već stariji model tako opet ... imamo li mi love i za taj stariji model i koliko nam je on potreban.... da bi zastrašili koga? Ono, imamo 12 aviona a oni 8... šta nam mogu... bilo tko..... smiješno.
    Pričamo o jednoj eskadrili koja bi vršila samo Air Policing i nedaj bože da dođe do nekog lokalnog sranja.... za bilo šta veće pogledajte samo brojeve aviona, tenkova, aktivne vojske, topništva i sve što ide uz to.... šta bi 24 top aviona 5 generacije donijela prevagu .... naravno da ne bi.... a koštaju brutalno. To su igračke za bogate zemlje .... bolje da pogledaju u kakvom stanju nam je zdravstvo, školstvo, industrija i ostali sektori.... da se to pokrene bilo bi para i za stealth tehnologiju ali opet se vraćamo na ono.... bolje voziti BMW-a i svaki dan jesti paštu nego Golfa i živjeti ko čovjek. Dakle prioriteti su nam za K.
    Potpisujem.

Donor
    Bobby's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Hunter View Post
    Potpisujem.
    +1
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 49751048_118357602548506_4023686492885876736_n.jpg  
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Pa da....6 Grippena sada i 6 kasnije. A kaj je najbolje dugoročno nas dođu manje nego da održavamo kante stare skoro 30g.
    VARP IL2 GB SKINS

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Sad se spominju novi F16 od amera ali manje komada...ehhh
    VARP IL2 GB SKINS

Donor

Kao da mi možemo sami odlučiti..... očekuje se "nemoralna ponuda" a imam feeling da šta god nam ameri ponude naši će je predstaviti kao ponudu svih ponuda. Čisto sumljam da će biti F-16V.... čekamo...

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Thor's Avatar

https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2056519

Auu lele, ovo postaje sve jebenije. Ispada da su nam drugari ameri htjeli dobro (u sto mi je i sad tesko povjerovati) a da se u loncicu kod nas opet probalo lovit u mutnom!?! Vise bome ne znam sto bi mislio. Svaki put neki kosturi iz ormara i mailovi izadju na kraju van i nema sanse da mos bit ziher jel to legit ili neki cyber oblik natezanja vode na svoj mlin. Kako god, pazi, pomocniku dodju dokumenti, on ih navodno zataji, nitko nis ne zna?!? Pa bik te *ebo kakvi su to jebeni pomocnici?!?! Za kog ti rade zapravo? Mislim, najvjerojatnije ce on sad bit zrtveni jarac i nikom nis i tako. Ja nekako vjerujem da bi ga vec streljali da je stvarno kriv i od drzave radi zajebanciju. Stay tuned, bit ce toga jos izgleda ha ha ha

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast