Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast
Results 101 to 110 of 113
    Senior Member

Chuck Norris among posters
    =VARP=Dragunov's Avatar

Default Re: Online gameplay filmići (DBS)

Odličan video! Dobro ste sredili Bf-ove. Formacija je super !

Jedino mi se uvijek čini da gunneri kod A 20 nisu baš raspoloženi za pucanje...
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Hvala! Ne samo da nisu raspoloženi za akciju, već imaju mali spremnik streljiva i još k tome mali kalibar + samo jedna cijev.

Da su to bile 190ke drukčije bi se proveli. Da smo imali B-25/26 109ke bi se drukčije provele.

Donor

=VARP=Klingon's Avatar

lijepi video!

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Otvaramo 2021. u pozitivnom tonu (tonaži!):

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Krasno bombanje i rastavljanje spitija...nego, da li ti se da detaljno (onak, for dummies) objasniti određivanje kuta kod level bombinga...to nikak ne mogu skužiti?

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Hvala.

Kut određujemo pomoću integriranog računala - ubacivanjem točnih podataka. Za razliku od starog IL-2 '46, ovdje čak ne trebaš niti raditi konverziju IAS-TAS... Koji dio te točno zanima?

Sad si mi dao ideju da složim neki tutorial video kako upravljati bombsight-om...

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Quote Originally Posted by [DBS]T}{OR View Post
    Hvala.

Kut određujemo pomoću integriranog računala - ubacivanjem točnih podataka. Za razliku od starog IL-2 '46, ovdje čak ne trebaš niti raditi konverziju IAS-TAS... Koji dio te točno zanima?

Sad si mi dao ideju da složim neki tutorial video kako upravljati bombsight-om...
    Ne kužim kako određuješ kut bacanja u odnosu na vjetar, visinu i brzinu...koje integrirano računalo?

Mogao bi nekaj složiti.

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Visinu i brzinu doslovno prepišeš sa instrumenata u gornjem lijevom kutu u parametre u gornjem desnom kutu.

Stvar sa vjetrom je malo zeznuta, i ovisi o načinu na koji koristiš bombsight. Njemci i ameri imaju automatsko bacanje "sinkronizacijom" sa metom gdje ciljnik držiš na meti cijelo vrijeme a kompjuter sam baci bombe kada se kut gledanja poklopi sa izračunatim kutom bacanja.

Imaš gore na sredini ekrana drop down bijeli papir sa vjetrom na nekoliko visina, no najbitnije su ove na 2000m i 5000m jer obično koristimo neku procjenjenu vrijednost između sa smjerom od kud puše. Ako sam bliže 5000 uzeti ću tu vrijednost i možda mrvu smanjiti m/s jer nisam na toj visini, a ako sam bliže 2000m onda malo dodati vrijednostima koje su navedene za 2000m. Smjer puhanja uvijek uzmem bližoj visini.

Idealno bi bilo bacati bombe sa 2000m ili 5000m jer onda nema nagađanja. Koje god parametre tu odabereš treba ih unijeti dolje lijevo (smjer i brzinu u m/s). Smjer prvo odrediš svoj, i od njega oduzmeš smjer vjetra. Tipa ako letim 270 a vjetar puše 330, onda razliku od 60° unesem 60° desno. Ako letim tipa 154 a vjetar puše 280, razlika od 26° je u lijevo.

Ako bacaš bombe sa "auto" postavkom i sinkronizacijom kao što je prikazano na ovom videu od pred par godina:

onda ti je kut vjetra automatski unesen u smjer gledanja i ciljanja. Tu i dalje imaš opciju automatskog bacanja kada se kut ciljnika poklopi sa kutom gledanja, ili i dalje možeš ručno baciti kao što sam ja u videu.

Imaš 3 opcije:
    • auto
    • view
    • manual

"Auto" je prikazana u videu. "View" opcija nema uključenu korekciju smjera sa parametrima vjetra. "Manual" ima uključene parametre vjetra ali ne možeš mijenjati kut već je fiksirana na izračunati kut.

Tako da za ručno bacanje koristimo "view" opciju najčešće. Kako bi tu dobio korekciju vjetra (lijevo / desno), treba privremeno uključiti ili manual ili view i zakrenuti pogled lijevo / desno gore u desnom kutu gdje imaš skalu od -20 do +20.

Probam složiti video u skoroj budućnosti.
    Last edited by [DBS]T}{OR; 17-01-2021 at 19:30.

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Na drugi video u ovoj godini nije trebalo dugo čekati:

Senior Member

=VARP=Dragunov's Avatar

Super si ovo izveo iz dajva, 90 stupnjeva za Ju 88 je veliki kut po onome što sam ja čitao iz nekih manuala... Odlično !
    Šteta da niste imali nekakve prateće lovce. Ovako na svaku 88-icu je došao jedan Mustang ili Tempest. Sve u svemu, super!!!

Lijepo da si postao i video o automatskom bacanju sad ću ga pogledati. Kod mene je opcija uvijek manuelno pa ako su oblaci onda u dive. Ali probat ću ga sigurno , moram na 111, taj avion skoro ništa nisam letio.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast