Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 39
    Donor

Posting Legend !
    =VARP=Thor's Avatar

Default Re: DCS WORLD - 2018 AND BEYOND

Meni je trzuckalo svakih toliko vremena sa 8GB ddr3 1866. Htio sam kupit jos 8 iste marke al nije bilo jbg. Onda sam zel 2x 8 iste marke....sa 24GB nisam primjetio stuckanja. Meni grafa (1080ti) sa svim na max i svim AA i SAA plus jos dodatno u nvidia panelu na 1920x1200 dela na cca 60-70%. Pritom je fps 40-60 jer je upaljen vsync. Ne izgleda mi to bas optimizirano buduci ne zakoljem grafu a ne dobijem 60fps...proc radi na 4.4GHz. I tak se igram dok ne saznam kaj zapravo treba sve ukljucit/iskljucit da izgleda ko sa videa koji pojedinci snimaju.

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Thor's Avatar

Bobby, ima li kakva "narodna verzija" voice attacka?

Donor

Chuck Norris among posters
    =VARP=Tvrdi's Avatar

Da....ARMA3 i DCS su dost hardverski zahtjevni. Neznam kak je sad netcode od DCS al bio je los. IL2 GB je hardverski manje zahtjevan ali netcode je limitiran. 50+ igraca na serveru i sranje krene..nekad i manje...a sad se pojavio i neki speed cheat. 8gb je davno prestalo bit dovoljno za nove naslove a posebno simulacije. Tako da cim prodam strari proc i memu ide 2x 8gb 2400. Imam samo dva ram slota pa moram kemijat.
    Its not the plane...its the plane and pilot

Donor
    Bobby's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Thor View Post
    Bobby, ima li kakva "narodna verzija" voice attacka?
    ne bih znao....

pazi se HRV Win 10 pro....jer ti to ne radi ako nemas ENGL Win 10....(bar meni nije radilo OK)
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Donor

=VARP=Barracuda44's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Thor View Post
    Meni je trzuckalo svakih toliko vremena sa 8GB ddr3 1866. Htio sam kupit jos 8 iste marke al nije bilo jbg. Onda sam zel 2x 8 iste marke....sa 24GB nisam primjetio stuckanja. Meni grafa (1080ti) sa svim na max i svim AA i SAA plus jos dodatno u nvidia panelu na 1920x1200 dela na cca 60-70%. Pritom je fps 40-60 jer je upaljen vsync. Ne izgleda mi to bas optimizirano buduci ne zakoljem grafu a ne dobijem 60fps...proc radi na 4.4GHz. I tak se igram dok ne saznam kaj zapravo treba sve ukljucit/iskljucit da izgleda ko sa videa koji pojedinci snimaju.

Tip ima približnu konfiguraciju kao ti pa probaj prema njegovim preporukama.

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Barracuda44 View Post
    Tip ima približnu konfiguraciju kao ti pa probaj prema njegovim preporukama.
    Stigle VKB T rudder pedale pa čim dođem doma idu u pogon. Kasnije napišem neku recenziju. Jučer sam stavio i i5 7600 u stroj (na turbu 4.1 Ghz, tdp samo 65W) i sad to radi bolje. RAM čekam sljedeću platu ili možda još ovaj mjesec jel 8GB je za BOS ok ali za ARMu 3 i DCS i ne baš....

Brane, tnx za link budem i ja probao ali malo korigirano jasno. Jer kartica mi je gtx 1060 3GB....1070 je i dalje bolesno skupa a čekam da 2060 malo padne cijena (btw ide čak malo bolje od 1070 a jeftinija je i sad u dućanima od 1070)......Onda bi mogao gledati i 27" monitor sa 1440p al opet IPS rađe 60Hz nego sranje od TN matrice.

EDIT: upogonio sam pedale i brutalne su. Full metalna konstrukcija i jako su precizne i kompaktne (ne moram više odmicati stol i sad mi je lakše i ciljati). Mogu se raditi vrlo precizni pomaci obzirom da su to u biti heli pedale i pedale se stišću sa gornjim dijelom stopala a ne gura se iz koljena kao kod klasičnih pedala. Možda si kasnije samo pojačam otpor i to je to. Nemaju klasične kočnice ali se to sredi preko gumba na joysticku koji kad se stisne i miču pedale onda se koči. Mene ne smeta jer nisam ih imao ni na odličnim simped pedalama pa sam se navikao na gumbe. To se ionako koristi samo u nekim ww2 avionima i samo na pisti. Bitnija mi je preciznost i kompaktnost. Koštale su me oko 1500 kn s poštarinom (obična pošta iz Nizozemske gdje je VKB eu shop, stiglo za desetak dana).

Nego, uskoro ću si i memu dići na 16GB pa bi opet instalirao DCS. E sad. Srce kaže Sabre i Mig15 ali od "modernih" aviona vidim da modul za Mig29 nije skup. F14 bi rado ali je to novi modul i cijena je dosta visoka. Kad ćemo baciti neki VARP let u DCS?
    Last edited by =VARP=Tvrdi; 12-01-2019 at 00:02.

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Zar su ti te bolje nego Milanove?

Donor

=VARP=Barracuda44's Avatar

@Tvrdi, Mig-29 modul ti je zasebni avion dio FC3 paketa tako da nemoj to uzimati, radije uzmi cijeli FC3 ali znaš da tamo nisu klikabilni kokpiti čisto za informaciju. Ove godine izlazi i Mig-19P a malo više detalja vidi u videu ispod.

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Hunter View Post
    Zar su ti te bolje nego Milanove?
    Nisam probao Milanove ali različite su u konceptu. Kod mene je problem prostor i to kaj mi je komp u boravku te office style stolica i plitki stol. Nema tu mjesta za cockpit setup tim više kaj Milanove treba montirati na ploču jer su inače nestabilne. Još se navikavam na sistem gore-dole umjesto klasični ali ti mogu od prve reći da su jako jako precizne. Dakle svaki mm pomaka se registrira i ciljanje je s njima pjesma. Neki lik koji je imao i simped i MFG i CH veli da su njemu najpreciznije.
    Last edited by =VARP=Tvrdi; 14-01-2019 at 10:04.

Donor
    Bobby's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Tvrdi View Post
    Nego, uskoro ću si i memu dići na 16GB pa bi opet instalirao DCS. E sad. Srce kaže Sabre i Mig15 ali od "modernih" aviona vidim da modul za Mig29 nije skup. F14 bi rado ali je to novi modul i cijena je dosta visoka. Kad ćemo baciti neki VARP let u DCS?

Moje je mišljenje da je 16 gb premalo pogotovo jer graf ima samo 3.....najmanje 32 GB...igranje na low je shit, pogotovo online

Novi (stari) Mig29 je odličan avion jer su mu dodali PFM, ali ja to ne bih kupovao. Uskoro ti izlazi FC4 koji je jednostavan kao i FC3. PFM ostaje samo nema klikabilnih kokpita i nekih kompliciranih sustava.

Meni osobno od lovaca najdraži je Mirage 2000 kad ga upoznaš i savladaš sustave koje ima.

Sabre / Mig...ne možeš pogriješiti...oba su odlični a imaš i par servera na tu temu.

F-14 je novi svijet...modul gotovo neusporediv sa ostalima....čak i F-18 zaostaje na tu temu.

DCS se može i jeftinije odigrat samo treba malo strpljenja. Par puta godišnje ima po 50% OFF

Što se tiče rezolucije igranja DCS je nevjerojatno otporan na igranje na više ekrana i povećanje rezolucije (osim VR & 4K upotrebe) tako da se zna desiti da na većoj rezoluciji imaš minimalni FPS drop ili isti broj FPS-a na 1 ili na 2 (3) monitora..AMD Eyefinity / Nvidia Sorround..ili eventualni samo čisti MFD eksport
    Na Low rezoluciji imaš isti FPS kao i na Medium (ako stroj vozi medium)…..nikad nisu optimizirali LOW.....itd..

LP
    Last edited by Bobby; 14-01-2019 at 10:12.
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast