Results 1 to 8 of 8

Thread: Gkadiator

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Default Gladiator

Već neko vrijeme koristim VKB Gladiator joystick i ovo su neka moja prva zapažanja :

Gladiator mogu jedino usporediti sa X52 koji mi stvara probleme već neko vrijeme jer izgleda gubi neke kontakte te usporeno radio pa sam ga zato i zamijenio.
    Teži je od x52 što mu daje veću stabilnost i ne prevrće se nakon oštrijeg pokreta.
    Palica je tanja nego od x52 što mi se činilo kao nedostatak u početku ali se pokazalo da je prednost a i plastika je kvalitetnija i bolje obrađena pa je sami osjećaj držanja bolji.
    Također, palica ne stoji na sredini nego je malo zakrenuta u lijevo što mi je nekako prirodnije u odnosu na položaj ruke kod držanja.
    U postavkama joysticka u windozama centar nije skroz u centru nego je pomaknut prema dolje za kojih 10 posto i tek sam tada primjetio da je kraći hod palice prema dolje nego prema naprijed i to mi jako odgovara jer mi se čini da olakšava manevriranje.
    Mislio sam da će mi biti premalo gumbića jer ih x52 ima više + dodatni 4-way hat ali ispada da imam 3 gumba "viška" za sada kojima tek moram naći ulogu.
    Isto tako ima "mod" gumb koji određenim tipkama daje dvostruku funkciju i pod drugim su brojem tako da mogu imati duplu funkciju na njima.
    Ista stvar je i sa"shift" tipkom na dnu palice s kojom mogu imati duple kontrole na triggerima i 8-way hatu što mi se pokazalo izuzetno praktično.
    Taj mod i shift gumb ima i x52 ali niti blizu funkcionalan kao ovaj (ili ga ja nisam skužio kako ga pravilno koristiti, makar sam probao).

Upravljanje avionom je puno bolje i preciznije nego sa x52.
    Sad ga mogu tak natrimat da leti u levelu ili ima lagano uspinjanje bez da držim palicu i mogu skretati samo s rudderom da se ne gubi visina što sa x52 nisam mogao.
    Isprobao sam kod Thora Warthoga i dosta se namučio s njim jer mi je pretvrd, što njemu odgovara jer ih je hrpu polomio, i drago mi je da VKB nije takav.
    Opruga je malo jača nego na x52 što daje bolji osjećaj za upravljanje a opet nije prejaka da se borim s njim.
    Primjetio sam da je lakše upravljati avionom i da uspijem izvesti neke manevre koji su mi prije bili nemogući i mislio sam da ih krivo radim a u stvari je do hardvera.
    Glavni trigger mi je bio čudan ispočetka jer je dosta veliki ali se jako dobro uklapa u cijelu palicu.

Sve u svemu drago mi je da sam čitao savjete nekih od vas i kupio ga, vrijedi svake kune.
    Last edited by =VARP=Hunter; 12-12-2019 at 23:15.

Donor

Chuck Norris among posters
    =VARP=Barracuda44's Avatar

Default Re: Gkadiator

Drago mi je da si zadovoljan kupnjom i da ćeš biti još opasniji na virtualnom nebu.

Zaslužio si.

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Fala šefe!

Donor

=VARP=Klingon's Avatar

Fina recenzija!

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!

Senior Member

=VARP=Dragunov's Avatar

Default Re: Gladiator

Drago mi je da si zadovoljan.Nisam znao da ima i rudder na palici to je i za moje uvjete praktično, plus hrpa tipaka za programiranje što mi je falilo na T 16000 (zato sam se vratio na E3DPRO). Ovaj Gladiator se čini nepoderiv. Imat ću ga u vidu za dalje.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Thx društvo.

Da, ima i rudder i sve su ti tipke na dohvat sa hrpom kombinacija, mislim da ti tipkovnica skoro niti ne treba.

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Quote Originally Posted by =VARP=Dragunov View Post
    Drago mi je da si zadovoljan.Nisam znao da ima i rudder na palici to je i za moje uvjete praktično, plus hrpa tipaka za programiranje što mi je falilo na T 16000 (zato sam se vratio na E3DPRO). Ovaj Gladiator se čini nepoderiv. Imat ću ga u vidu za dalje.
    Non pro verzija ima twist rudder. Pro verzija s metalnim mehanizmom nema jer se podrazumijeva da je takav kupac "hardcore" simmer i da ima pedale.
    Its not the plane...its the plane and pilot
    VARP IL2 GB SKINS

Senior Member

=VARP=Dragunov's Avatar

Hvala Tvrdi na informaciji
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/