Results 1 to 8 of 8
    Donor

Chuck Norris among posters
    =VARP=Klingon's Avatar

Default Rezime meča saTalijanima,scenario BOB 1941

Evo tu možemo dojmove i jedan rezime svatko s svojeg gledišta malo opisati kako je bilo na meču!

Nakon dugo vremena okupili smo se u velikom broju na TS-u! Bilo nas je 13 ako se ne varam..Zafrkancija i smijurija prije meča, opuštanje živaca..
    Nakon nekoliko poukanja kolege ribona da si na TSu stavi nick VARP jer je jedini iskakao iz koncepcije loool...Karika koja je falila......Smijurija na tsu opet...
    počinje meč podijelili smo se u dvije grupe.Jedna grupa koju je vodio moj wingi Thor i druga grupa sa Spitevima koju je vodio Tvrdi.Zadatak je bio patroliranje sektorom prema doveru na 23,000 Ft.Dizali smo se 3 po 3 i polako dizali visinu,došli do 23,000fta ostavljali smo trailove iza sebe jer smo bili visoko,vođe leta su uočile njemačke bombardere i pratnju koja je krenula prema nama..=VARP=Ribbon,Kobac i ja smo bili prvi prema njima i krenuli smo na fightere prvo.
    Nakon par krugova otarasio sam se jednog Bf-a i krenuo prema bombarderima,srušio jednog,potrošio opola municije i išao na drugoga.Oštetio drugog i njegov gunner mi pogodio motor,otišao sam sletit.
    Nisam ni uzletio več su nam napali najbliži aerodrom,krenuo sam tamo, srušio jednog Bfa,krenuo na štuku i bio je tako veliki lag da sam se nakon što sam se spremao pucati,nakon prvog rafala odjednom se stvorila ispred propelera i zabio sam se u nju(Štuku) a njoj niš!?Poletim opet srušim jednog Bf-a koji je ganjao yak-a,spasim nekog(Neznam tko je bio) i odma mi več drugi Bf na 6 i sruši me!Poletim još jednom i dignem se na visinu 20,000 fita i petroliram s ribbonom,Wdom,Kobcem i jakovima s Thorovim vodstvom.napao sam jednog Bf-a F2 i srušim ga ,te Thor javlja da s sjevera bombarderi dolaze..Krenem tamo i oštetim 11ku i več mi je 2 bfa na 6 i oštete me toliko da ne mogu iskočiti,krenem ka Engleskoj obali,več sam bio pred aerodromom i netko me sruši u Bf-u..Bilo je još dva polete pri napadu na aerodrom i iskočio oba dva puta jer su imali visinu i bili u boljoj pozicij od nas koji smo uzljetali...
    Sve u svemu odličan fajt,bez pripreme,pokazali smo da možemo kao u stare dane...
    Gdje bi nam bio kraj da smo vježbali i da smo se malo organiziranije pripremili za tu bitku!?

Pohvala svima ,posebno Wd-u koji je zavešio na prvom mjestu i drago mi je zbog njega...WD Spit ipak nije tako loš,a zamisli se u spitulji 9...
    Još jednom bravo dečki!!
    Last edited by =VARP=Klingon; 04-06-2020 at 16:51.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!

Default Re: Rezime meča saTalijanima,scenario BOB 1941

Chapter 1
    Dolazim kući, ljubim ženu, kažem joj idem do kompa, duty calls, ima već vjerojatno PTSP od Šturmovika, treća večer za redom, poznaje već sve letače =VARP-a= po glasu, a i ponavlja fraze gunnera iz Bf 110, mojeg omiljenog aviona.
    Palim računalo, uključujem TS, nema nikoga na našem kanalu, palim IL-2, kasnim 10 min, javlja se Klingon, taman je došao na VARP kanal, nisam prvi xD.
    Dijeli informacije za spajanje, kad tamo kod Talijana, više ljudi nego blata, gledam kaj se događa na TS, upadam na naš kanal. Ekipa raspravlja, naravno opći kaos, smijeh i za*ebancija, tko kam, zašto, naravno, Thoru 'ko iz prve dajemo žezlo, neka ide u pregovore. Treba uskladiti komunikaciju, ne možeš čuti 15 ljudi odjednom. Thor daje instrukcije kako podesiti whisper između grupa, naravno, čak i nakon jučerašnjih osobnih instrukcija Vjerana, ja sam sje... i nakon 3 pokušaja dodijelio iskljucivo whisper u grupu Yak i grupu Spifire,
    Tvrdi je naš Dragi Vođa, Dobivamo info da trebamo patrolirati Iznad Jezera Čurbaš na visini od 23000 ft-a u sektoru 0708, 15 km jugozapadno od Kercha koji glumi Dover, i očekivati napad iz smjera jugoistoka. Dolazi naredba, sjedajte u svoje avione, čekam Loading Screen, Biram Spitafirea V, mislim si kaj je ovo? Obično ga gledam izvana, di se pali? Nema veze, zna Klingon, a i Dino nam je otkrio tajnu
    Chapter 2
    Running, scrambling, flying
    https://www.youtube.com/watch?v=Xg9aQvjMS60
    Sortie 1
    Palim motor, Kobac, moguće Hunter i Iggy tu negdje, ne znam, ne vidim TS3 xD tko će znat, Klingon već zatvara trap na uzlijetanju, Ribbon je na 16000 stopa, ništa, taxiram, nikad toliko aviona na hrpi. Uzlijećem,tražimo se svijetlima, ima nas ko krijesnica, Kobac me kuži i joina se na mojih 8. Tražimo naše, it's O.K. Ribbon je u stratosferi ostavlja contrail vec 5 min , ja gledam temperature ... Joinamo se na 7000m i patroliramo tamo gdje treba, na visinama na kojima inače ne letimo. Thor javlja da vidi formacije u daljini, počinje fight, Klingon Ribbon I Kobac Divea-u na prve lovce, trojica ostajemo u coveru, na nas se spuštaju Bf-ovi, nemam ni vremena brojati ih, nismo ih tako visoko ni očekivali, turnam do nesvijesti i natrag par puta, i netko mi skida Bf-a na 6, jedva me oštetio, ali gubim gorivo, idem za Tvrdim na He111, ipak je bitnije, tamo me je dočekao raspoloženi gunner i oštetio 85% aviona, srušili smo po jednog, ja sam odlučio natrag u bazu, pošto sam ostao bez instrumenata osim kompasa, ali ne trebam više pratiti temperaturu Sletio sam u bazu ne baš savršeno, ali s obzirom na količinu i paletu boja koju je avion puštao i brojem rupa, sasvim solidno.
    Sortie 2
    Vec nas se par spawn-alo, ali je neprijatelj vec bio blizu i napadao ciljeve na našoj strani
    Isto kao i Sortie 1, ali koordiranije. Na visini od 20000 sa Kobcem iza sebe sam diveao na 109-ku, i nakon par manevara za njom i par pogodaka gdje se dimilo iz nje, sam se onesvijestio, bilo ih je više, ostalih par 109-ki koje su nas pratile, su dovršile posao.
    Sortie 3
    Flak… I povratak u formaciju sa Klingonom
    Sortie 4
    Povratak u formaciju sa Klingonom i Kobcem, 3. val bombardera, iznad kanala, Dive-amo na Bf110 pogađam ga točno u wing root, pod velikim deflectionom , prepolovio se, sjetim se palit snimanje 
    Sortie 5
    Otkazani sortie
    Već smo se digli na visinu od nekih 7000ft, došli do početka kanala, kad je fight otkazan ili nije bio? Bilo je formacija u daljini kod njihove obale I lovci blizu naše obale, gdje sam zakasnio spasit nekog, mislim da Thora u yaku, al sam odmah osvetio to i “ Up diddly up, down diddly down, whoops, poop, twiddly dee” roknul sljedećeg koji je bio na putu i vratio se u bazu.

Sve u svemu super, veliki fight , ali drugo nismo ni očekivali mimo par lagova…
    Last edited by =VARP=NeedForWD40; 05-06-2020 at 03:29.

Donor

=VARP=Vjeran's Avatar

=VARP=Vjeran debrief:

Misija #1: "Air Superiority" iznad Manston 1 - Dover - "Tuzla"
    Piloti: Vjeran, Hunter
    Let: 2 x Yak1

Timeline: Polijetanje iz Manston 1, HDG000 regroup 5 min do ~7k, okret prema patroli, patrola navedenih lokacija, kontakt sa neprijateljem na velikoj visini, gubitak formacije para, napad na bombardersku formaciju - rakete, 1 He111 oštećen, napad na lovce, jedan bf109 srušen, dva teže oštećena, bez municije, RTB Manston 1.

Lekcija: Rakete više odmažu nego pomažu, yak ima malo municije ali moćan u pointblank, ne spray&pray. Yak nadmoćan spram Bf109 u horizontalnoj borbi + nižim visinama.

Misija #2: "Air Superiority" iznad Manston 1 - Dover - "Tuzla"
    Piloti: Vjeran, Thor, Dragunov
    Let: 3 x Yak1

Timeline: Polijetanje iz Manston 1, intercept neprijateljeve formacije na velikoj visini, gubitak formacije leta, napad na eskorting lovce, jedan bf109 srušen na decku, penjanje iznad "tuzle", srušen i ubijen od strane Mc202.

Lekcija: Bolje proučiti oba planeseta, srušen i ubijen zbog pretpostavke da avion iza mene nije Bf109 pa zato i nije neprijatelj.

Neprijateljskih aviona srušeno: 2xBf109
    Neprijateljskih aviona oštećeno:
    1xHe111, 2xBf109

Aviona izgubljeno: 1xYak1 + KIA

~S~ !
    "I would attack only if I had 2000 meters clearance above them, then I would come down with great speed and shoot them down."

— Erich Hartmann, Luftwaffe, 352 aerial victories.

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Moj zaključak svega je da ne smijemo imati 2 krila sa istim avionima pošto je yak u banani na velikim visinama.
    Penjali smo se na 7-8K i tu yak gubi sva svojstva, ko da letiš na cigli, moj prijedlog je da su 2 yaka i 2 spita blizu ali na različitim visinama.
    Spitovi oštećuju neprijetelja i dižu se nazad a yakovi love otpatke i završavaju posao te ako se itko nađe u problemu svi se nalaze na yak visini za pomoć.

Senior Member

=VARP=Dragunov's Avatar

Zadovoljan sam jer je imalo prizvuk starog seowa, možda bi trebalo ograničiti vrijeme meča na dva sata. Na kraju je ostalo 14:3 u korist plavih. Nedugo nakon toga netko se dosjetio da je gotovo. No za prvi put je sve bilo OK, osim što su neki avioni imali lag.
    Naš let na yakovima je bio kakav je bio, avion nije za velike visine plus mu je vatrena moć daleko od razine Spita koji u pasu na bomberima radi veću štetu. Osobno nisam zadovoljan rezultatom, nadimio sam 4 aviona (skinuo jednog Thoru sa 6), kasnije ili su ih raskomadali Spitovi ili su sletjeli, nebitno. Uglavnom Yak bih slijedeći put letio samo ako nema drugih aviona na bazi.

Komunikacija na TS-u (Thor,Vjeran,Kroat,Hunter i ja) odlična , osnovni podaci i bez prijenosa utakmice (....dolazim mu na 6....pucam....otpada mu rep...leti...pucam...imam 6....puca....padam...letim bla bla)

Plava strana: par odličnih turnera sa Bf-om na koje sam naletio ... ali ništa od BZ taktike. Naganjanje iznad vode do momenta dok ne dođu spitovi onda kraj. Dobar momenat su imali kada su negdje pred kraj svi skupa poletjeli 109 i 110kama i ukazali se u omjeru bar 1:4 u njihovu korist.
    Last edited by =VARP=Dragunov; 07-06-2020 at 12:13.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Thor's Avatar

Misija 2
    Za razliku od prvi put, sad smo poletjeli valjda iz Irske. Hrpa aviona na polijetanju i zamislite, nitko se nije s****! To je odlicno! U principu, ako mozemo birat, bolje je letit s daljih baza jer je manja sansa za pogubit se nego u kruzenju.
    Let su cinila 4 yaka i 1 spit (Hunter, Iggy, Kroat, ja i Dragunov)Bas smo istestirali te yakove dokle mogu. Prvo smo rekli aj budemo na 6km visine, al eto sa menađmrnzom smo se popeli na nekih 7.5. Drzali smo se 2 i 2 plus Kroat koji je zbog pucanja veze malo kaskao za nama. Nakon nekih 15min vidjeli smo 4 neprijatelja na 9km visine, slovima devet kilometara visine!! Nisu nas napali jer je tu blizu bila i grupa od 4-5 Spitova iz 102nd. Onda tisina na nekih 10min. Iskoristili smo vrijeme da i mi vidimo jel moze i yak na 9km visine. Moze **** te! Makijato ekipa je ponovo dosla i mi smo im laku usli u 6. Ispada da je yak brzi od makia na 9km. Napao sam njihovog treceg po redu. Minimalni pogotci. Ja sam ga pustio a preuzeo Dragunov. Nakon sto ga je on pustio ulijecem opet i zavrsavam pricu. U tom trenu desno mi se ukazao njihov valjda broj 4. Velim deckima da me pokrivaju i napadam. U tom trenu Dragunov mi je lijevo gore a Kroat desno dolje. Pucam, pogadjam i tad lik izvodi neke kerefeke s kocenjem, pa se i ja spetljam. Tu smo pali sigurno na 7. Pogadjam ga jos. Onda i ja dobijem od nekog, postane neupravljiv i iskacem. Captured. Pas mater. Normalno, ****im jer me nisu pokrivali. Gdje su bili ne znam. Ovaj drugi maki isto pada. Drugi let cekam njih 4. Odjednom panika. Hrpa bombardera i lovaca napada industriju koja je odmah tu blizu nas.Yeee. Ne moramo daleko letitm Penjemo se svi cim brze. Jel trebam reci da smo se svi pogubili u minuti?! Do bombardera se nije moglo samo tako lako. Gledam 5-6 neprijatelja nesto nize ganjaju nekog naseg. Nisam stigao na vrijeme za spasit ga, al sam dograbio jednog BFa i ocerupao ga. Napada me drugi i to izbjegnem. Igramo se tako do poda. Dolaze jos dva i pogodi me jedan. Tunel vision i crno crvena slika. Pokusam spasit avion ali ovi ne pustaju. Srusili me nakon par paseva. Trebao sam iskocit, **** avion.
    Treci let duga duga patrola. Probali smo yak i na 10 000m. Leti ne bi vjerovali. Al taj engine menagement odnese 20% paznje. Nakon dugo dugo pa nista hrpetina aviona krece na Dover.
    Ulovim jos jednog makijata na cca 6 soma visine i razvalim ga. Ako mene pitate, malo previse kave za jednu vecer. Krenem na let stuka na cca 4-5 soma. Izabirem zadnju. Kratki dajv, ispravim i ne znam jesam li ispalio i 3 metka u nju, plink u čelenku. Nista od slijetanja veceras.

Zakljucak:
    Prvi avio izgubljen zbognedostatka wingman taktike i paznje, drugi zbog Zorro pristupa i takodjer manjka wingmana, treci jbg nesretan slucaj s tendencijom da opet bude zbog nedostatka wingmana jer smo se rasprsili. Cim smo ih vidli krv u oci i juris
    Definitivno si trebamo ugradit malo straha i paznje i masterirat wingman taktike da ne gubimo jeftino zivote.

~S~

Slazem se s ovim zadnjim i ja tu kiksam puno, meni je Kobac sinoc jako dobro cuvao ledja a mislim da se i Tvrdi ukljucio.
    Nije bilo pohlepe za killovima, pass>hit oa pusatj drugome da ga dovrsi.
    Srusio jednog 109f2 i ostetio jos dvojicu te 110ku za koju nisam dobio assist!
    Uz Tvrdog i Kobca nemam straha ubuduce.....rokamo sve sto leti!

Zakasnio na prvi let, ali taman da zaskocim jednog he111 nakon sto je obavio posao, dobio sam assist, al mi je raspolozeni AI gunner ostetio previse aviona, da bi ga vratio kuci, iskocio sam iznad tvornice. U drugom letu nas je bilo vecina, letilo nas je 5 u formaciji, ja sa kobcem kružili i čekali iznad dovera na 25000ft i vratili se kuci, nakon što smo potrošili gorivo, pointmen je bio klingon. Treći sortie, uzljecemo Kobac i ja nakon sto smo sletjeli zbog žeđi, natočimo pokoju i natrag. Kod Doovera je bio krkljanac, zadiveali smo , tu se izgubili, skinuo sam jednu 110, i fightao se sa 109 kom 5 km istocno od dovera pri tlu, nakon 5 min turnanja i penjanja zabili smo se krilo u krilo u vertikalnim škarama koje su meni nakon cijelog dana vec uzele danak i koncentraciju... onda je ostatak ekipe vidio gdje je bio fajt