Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Default Graficke Postavke il2 GB v4.504

Nvidia Control Panel Program Settings
    Click image for larger version. 

Name:	Program CP3.PNG 
Views:	11 
Size:	54.3 KB 
ID:	5658Click image for larger version. 

Name:	Program CP2.PNG 
Views:	10 
Size:	56.6 KB 
ID:	5659Click image for larger version. 

Name:	Program CP1.PNG 
Size:	58.0 KB 
ID:	5660
    Nvidia Control Panel Global Settings

Name:	Global CP3.PNG 
Views:	8 
Size:	47.0 KB 
ID:	5661Click image for larger version. 

Name:	Global CP2.PNG 
Views:	7 
Size:	43.4 KB 
ID:	5662Click image for larger version. 

Name:	Global CP1.PNG 
Views:	9 
Size:	48.4 KB 
ID:	5663

Game, Graphics Options

Name:	IL2 GAME Options.jpg 
Size:	79.3 KB 
ID:	5679Click image for larger version. 

Name:	Graphics IL2 GRAPHICS SSAO HDR On.jpg 
Views:	16 
Size:	97.5 KB 
ID:	5680

Razlika izmedju opcija:
    OFF, SSAO, SSAO+HDR

Name:	01a Off.png 
Views:	14 
Size:	3.23 MB 
ID:	5664 Click image for larger version. 

Name:	01b SSAO.png 
Views:	13 
Size:	3.27 MB 
ID:	5665Click image for larger version. 

Name:	01c HDRSSAO.png 
Size:	3.41 MB 
ID:	5666

Name:	02a Off.png 
Size:	3.37 MB 
ID:	5667Click image for larger version. 

Name:	02b SSAO.png 
Size:	3.45 MB 
ID:	5668Click image for larger version. 

Name:	02c HDRSSAO.png 
Size:	2.82 MB 
ID:	5669

Name:	03a Off.png 
Size:	3.36 MB 
ID:	5670Click image for larger version. 

Name:	03b SSAO.png 
Views:	6 
Size:	3.35 MB 
ID:	5671Click image for larger version. 

Name:	03c HDRSSAO.png 
Size:	4.21 MB 
ID:	5672

Name:	04a Off.png 
Size:	2.98 MB 
ID:	5675Click image for larger version. 

Name:	04b SSAO.png 
Size:	3.60 MB 
ID:	5674Click image for larger version. 

Name:	04c HDRSSAO.png 
Size:	3.71 MB 
ID:	5673

Name:	05a Off.png 
Size:	3.90 MB 
ID:	5678Click image for larger version. 

Name:	05b SSAO.png 
Size:	3.92 MB 
ID:	5677Click image for larger version. 

Name:	05c HDRSSAO (2).png 
Views:	8 
Size:	3.21 MB 
ID:	5681

P.S. Nije sva razlika iskljucivo u slikama, razlike su dovoljno vidljive pa nisu sve slike syncane jer sam samo u otprilike istoj sekundi stiskao print screen. Slike sam uzimao sa vanjskim programom za print screen, a ne onim u igri jer mi taj ne ulovi FPS temp i clock, ugl. sve sto ima msi afterburner. Nisam osjeto velike razlike u padu fps-a tokom mjenjanja ovih opcija, na razlicitim mapama izuzev par situacija kraj dima nisko izmedju drveca i grada ali vise kao stutter 2-5 fps-a pa sve ok, ali u 99% radi super sto se tice singleplayera, i to sa ukljucenim snimanjem, pa sam kasnije napravio usporedbu iz tih snimki. Po meni hdr cini veliku razliku za spottanje, a vi probajte pa prosudite sami
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 05c HDRSSAO.png  
    Last edited by =VARP=NeedForWD40; 27-12-2020 at 05:44.

Senior Member

Chuck Norris among posters
    =VARP=Dragunov's Avatar

Default Re: Graficke Postavke il2 GB v4.504

Lijepo izgleda.
    Moja konfa je daleko od tvoje po svim parametrima pa se ja koncentriram isključivo na FPS. Sliku mogu poboljšati s ATI panelom gdje se dodaje oštrina, boja i sl. Kada bih stavio postavke poput tebe imao bi možda 7 FPS-a. U minuti.
    Last edited by =VARP=Dragunov; 27-12-2020 at 23:57.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Ako može mala kritika na postavke:

Nvidia:
    - Power management mode: Optimal power ... iako Jason preporuča "Prefer maximum performance" testiranja lako dostupna po netu ukazuju da su najbolji rezultati na skoro svim testovima upravo sa "Optimal power" postavkama kod Nvidia-e
    - Image Sharpening: uključiti sa default vrijednostima, jednostavno igra izgleda mutno bez toga - olakšava spotting IMHO
    - Low Latency Mode: Ultra (pogotovo ako je upareno sa V-Sync opcijom - Fast za one bez G-Sync modula ili FreeSync)

Postavke preporuka postaviti ne "Global" već pod profil igre. IL-2 treba dodati jer se po defaultu nudi samo launcher.exe koji je beskoristan za definiranje postavki. Opcija ADD, i odabrati IL-2:

In-game:
    SSAO = OFF ... gubi se lagano sjenčanje u kokpitu, ali dobiva jasniji plexi sa zatvorenim kokpitom kojeg SSAO zamutnjuje nepotrebno pa brdo ekipe leti sa otvorenim

Objašnjenje NV CP postavki (kako/zašto) i puno više na videu sa postavkama za DCS koje sam primjenio na IL-2 i dobivam nikad bolje pefromanse uz najjasniju sliku:

Svaka konstruktivna kritika je dobrodosla , probat cu i optimal power, sa ssao sam se dosta igrao, i meni u kombinaciji sa hdrom popravi spottanje, nazalost ne i izgled igre. MOzda nisi vidio sve, ali global i il2.exe nisu međusobno isključivi, ali podešeni su što je vidljivo u screenshotima (Global settings i game profile) .Izvore sam koristio sa svih strana uglavnom sam gledao postove od 2017, jer sa svakim updateom dobijemo neke nove izazove

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Fala Thor, upravo sam podesio i probam večeras...mene strašno muči spotanje u igri a da ne govorim o identifikaciji.

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Niti jedne postavke ne popravljaju spotting, ali nema smisla da si dodatno odmogneš sa krivim postavkama.

Quote Originally Posted by =VARP=NeedForWD40 View Post
    Svaka konstruktivna kritika je dobrodosla , probat cu i optimal power, sa ssao sam se dosta igrao, i meni u kombinaciji sa hdrom popravi spottanje, nazalost ne i izgled igre. MOzda nisi vidio sve, ali global i il2.exe nisu međusobno isključivi, ali podešeni su što je vidljivo u screenshotima (Global settings i game profile) .Izvore sam koristio sa svih strana uglavnom sam gledao postove od 2017, jer sa svakim updateom dobijemo neke nove izazove
    Optimal power po meni apsolutno. Iako razlika između svih je minimalna, ali optimal je prema svemu što sam čitao "accross the board" preporučen.

SSAO slažem se da kvari izgled, ali ako letiš online onda si namjerno kvariš šanse sa tim ukopčanim. Loša izvedba u engine-u IMHO. Slično sa njihovim gamma postavkama. Najradije bih ručno isključio bloom ali to pomaže sa spottingom i sastavni dio je HDR postavki.

Trenutno sam in-game gamma stavio na 0.9 da malo kompenziram HDR kontrast. Valjda otkada je igra izašla sam svakih par mjeseci palio i gasio HDR lol... Sada ga ostavljam uključenim.

Global namjerno ostavljam default jer imam više igri za koje vrtim razne postavke.

Ono što mi je posebno dobro kod ovog videa koji sam linkao je grupiranje grafičkih kartica prema snazi - tako da tu ima za svakoga ponešto.
    Last edited by [DBS]T}{OR; 03-01-2021 at 19:06.

Donor

=VARP=Tvrdi's Avatar

Quote Originally Posted by [DBS]T}{OR View Post
    Niti jedne postavke ne popravljaju spotting, ali nema smisla da si dodatno odmogneš sa krivim postavkama.

Optimal power po meni apsolutno. Iako razlika između svih je minimalna, ali optimal je prema svemu što sam čitao "accross the board" preporučen.

SSAO slažem se da kvari izgled, ali ako letiš online onda si namjerno kvariš šanse sa tim ukopčanim. Loša izvedba u engine-u IMHO. Slično sa njihovim gamma postavkama. Najradije bih ručno isključio bloom ali to pomaže sa spottingom i sastavni dio je HDR postavki.

Trenutno sam in-game gamma stavio na 0.9 da malo kompenziram HDR kontrast. Valjda otkada je igra izašla sam svakih par mjeseci palio i gasio HDR lol... Sada ga ostavljam uključenim.

Global namjerno ostavljam default jer imam više igri za koje vrtim razne postavke.

Ono što mi je posebno dobro kod ovog videa koji sam linkao je grupiranje grafičkih kartica prema snazi - tako da tu ima za svakoga ponešto.
    Meni igra bolje radi sa "best performance". IL2 game engine je jako čudan. Pogotovo netcode koji je užasan. Nekad je MP je super a nekad microstutteri, nekad i jako malo primjetno. NPr. Combatbox mi radi odlično, finski kako kad a wingsi često lošije. SP je ok. Nekad jedna postavka popravi a drugom pokvari performanse. Jako čudna igra u tehničkom smislu. Nadam se da će preći na neki bolji i optimiziraniji engine. Pa sada se igra muči sa 80ak aviona na serveru.
    Its not the plane...its the plane and pilot
    VARP IL2 GB SKINS

Senior Member

Hero among posters
    [DBS]T}{OR's Avatar

Igra jednostavno ne može podnijeti više od 16 aviona na jednom mjestu (originalni RoF limit). To su zaobišli razno raznim optimizacijama. Npr. sound engine se totalno zbugira kada je više od 10-ak aviona ili jedinica (iskustvena procjena) na jednom mjestu. Nama je to u DBS-u možda očitije nego drugima jer letimo skupa na malom zračnom prostoru svaki puta.

Primjer najiritantnijeg bug-a: konstantni zvuk rafala stražnjeg topnika. Mislio sam da mi je stradao od neprijateljske paljbe prvi puta i da je okidač stalno stisnut lol...

Druga stvar, netcode ima problema sa većim brojem aviona u manjem zračnom prostoru (čitaj: na jedmo mjestu na nebu). Kada smo sa Shamrock-om letjeli na onom eventu sa formacijskim letenjem u jednom trenu smo htjeli svi skupa (bilo nas je 50-ak na serveru). Kako smo se približavali RV točki sve veći lag je bio pristuan. To je kulminiralo rušenjem servera i restartom gdje smo se ipak držali većeg razmaka među grupama koje su letjele svoju formaciju. Nisam siguran, no možda su i nešto promijenili server admini pa je stvar u konačnici / drugom pokušaju nekako funkcionirala...

U svakom slučaju - stav DBS-a (odnosno nekolicine nas) je kako Jason zapravo ne razumije MP. Inače bi imali napredak u MP lobby-u i netcode već odavno.

Natrag na temu - kao što i je preporuka od developera, sve stvari testiraj u single playeru. Jer svaki server ima svoje postavke i nećeš na svakome imati isto iskustvo kao što si i sam primjetio.
    Last edited by [DBS]T}{OR; 08-01-2021 at 01:48.

Senior Member

=VARP=Dragunov's Avatar

Da, o tome se svakodnevno raspisujemo po našem whatsappu. Njima i Jasonu neka lova kaplje, mi nezadovoljni, promijeniti se ništa neće dok je toga enginea. Osobno maštam o nekoj novoj igri koja će podržati Pacifik i MTO. Dok se to ne desi, složim si nešto u 1946-oj i potopim pa sam sretan.Ovo dodavanje kamiona, srebrne kopče na kaiš pilota itd u BoX-u me samo nervira. Da nije VARP ekipe odavno bih bio u singleplayeru i letio u gaćama nedjeljom prije ručka.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Donor
    Bobby's Avatar

Pozdrav dečki..

Samo bih se nadovezao da žalim što je propao CLOD...jer je najdalje otišao sa damage modelom i tim multiplayer stvarima
    Sada mi je već jasno da revolucije kakva je izazvao stari Sturm1946 (pogotovo sa seow)....više neće biti
    DCS gubi od prastarog Falcona jer engine ne može požderati neke stvari (dinamička kampanja napr..) multiplayer zna postat sranje..

Znate da letim sve i svašta....ali BOX nikad neće biti Sturm1946...i zato mi je posebno drago što sam uživao u zlatnim godinama Sturmovika1946 nadograđenog sa SEOW komponentom..
    U sebi se toplo nadam da će se netko odlučiti za remaster..starog Sturma

Kad se sjetim Sturmovik1946 Štuke, 4500 metara iznad Dovera..a ispod se naganja 30-ak lovaca i više...a ja čekam pogodan trenutak da se raščisti da bih mogao u dive na brodove...suze mi navru na oči
    više bi ih bilo na mojem repu nego današnji engine može podnijeti....lol
    Last edited by Bobby; 08-01-2021 at 19:40.
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Page 1 of 2 12 LastLast