Results 1 to 6 of 6
    Senior Member

Chuck Norris among posters
    =VARP=Dragunov's Avatar

Default 20 godina Il 2 Sturmovika Oleg Madoxa

"The game was developed by 1C:Maddox Games and published by 1C in Russia and Ubi Soft in the rest of the world, for Windows on November 18, 2001."

Došao mi lega i kaže "jesi vidio, izišla neka igra sa avionima, zove se Sturmovik, izišao demo u BUG-u". Ajmo do njega probati. Krene ona glupa muzika, neke trube i fanfare i crno bijela špica. Ajmo bez joysticka, na tipkice. QMB. Krene igra, puca on bezveze iz sveg oružja sa Il-a, a ja.... okamenjen. "OVO MORAM IMATI !!!" Kupuj komp i neki glupi joystick, monitor 17" đubre iz onog doba mislim da je bio oko 2500 kuna ali kao ima više Hz(plaća 2000 kuna). Mjesec dana kasnije....komp vrti ali šteka. Daj brate sad dva modula od 128 Mb rama, kad je bal nek je bal. Ne moram ni jesti ni piti. I neku polovnu AMD karticu. Stavio sve avione u QMB. Radi.... ako smanjim postavke mogu staviti sve avione u QMB NEOPISIVA SREĆA !!!

http://www.simhq.com/air-combat/il-2...vik-part1.html
    Last edited by =VARP=Dragunov; 27-03-2021 at 10:10.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Senior Member

Mega-Power poster

Default Re: 20 godina Il 2 Sturmovika Oleg Madoxa

...uf 20 godina....dosao do demo verzije pokrenem na nekoj kanti znam 15" sony monitor je bio. Valjda min. postavka... na tastaturi naravno fps je kod poljetanja biomozda 5-6. Kad sam skuzio koliko je igra dobra odman kod lokalnog pirata da mi nabavi igru...kasnije novi pc i sati i sati igranja kampanja mislim da sam svaku presao i tako par godina da bi nekada 2009 online naletio na nekog klingona..ostalo znate....

Donor

=VARP=Barracuda44's Avatar

Nešto prije Šturma bili su jedine dvije simulacije koje su vrijedile nešto....

Click image for larger version. 

Name:	1-Jane's_WWII_Fighters_1998_Box_Art_front.jpg 
Views:	1 
Size:	1.33 MB 
ID:	5781 Click image for larger version. 

Name:	1713189-3r5r.jpeg 
Views:	1 
Size:	46.6 KB 
ID:	5782

Nakon izlaska IL-2, 20 godina kasnije nije izašla igra za koju bi se reklo da može biti njegov nasljednik. Svaka čast današnjoj grafici, efektima, stutterima i svemu drugome ali ništa nije imalo dušu kao stari IL-2.... Postao je benchmark u svijetu ww2 simulacija koji je sa svojim DLC-ovima donio toliku količinu sadržaja o kojoj danas možemo samo sanjati. Ovih par simulacija koje danas imamo trebati će dobro zasukati rukave da ih se može staviti u isti koš sa legendom IL-2. Sramota je danas na koji način izdavači gledaju nas u ovako maloj niši, gdje se nema sluha kad se nešto dobronamjerno predloži a recikliranje sadržaja su usavršili do kraja, čast izuzecima.
    Mislim da je IL-2 zavrijedio stati rame uz rame legendarnoj i originalnoj Elite, koja je bila u to doba besmrtna i mogao si je igrati beskonačno. Hvala i HSFX-u, UltraPacku, B.A.T.-u i cijeloj zajednici koji su za nula kuna donijeli nerazmjernu količinu sadržaja u IL-u. Probajte si samo si zamisliti toliku količinu aviona i mapa u nekom današnjem modernom engineu ...pa neka i košta ali da MP radi kako treba, bez glupih dječjih bolesti uz svu današnju tehnologiju i močan hardware. Malo je takvih igara koje se mogu zvati legendama.

Hvala ti Oleg

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Najvažnije od svega...koliko sati dobre zabave, online druženja, smijeha i na kraju upoznavanja među svima nama je donijela ova simulacija.
    Jel ima tko da ga Klingonac nije dofurao u squad...mene je Thor.

Donor
    Bobby's Avatar

Click image for larger version. 

Name:	0.jpg 
Views:	2 
Size:	182.5 KB 
ID:	5785Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Size:	168.3 KB 
ID:	5786Click image for larger version. 

Name:	5.jpg 
Size:	175.7 KB 
ID:	5787

Pozdrav svima !

Donirat ću orginal demo disk kad budete radili Varp muzej !
    Last edited by Bobby; 26-03-2021 at 23:15.
    http://2ndvarp.net/attachment.php?attachmentid=5156&d=1513705491
    "Fighter pilots make movies, Bomber pilots make history!".

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar