Results 1 to 5 of 5

Thread: Izlet

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Default Izlet

Ako imate priliku svakako posjetite Baraćevu špilju, cca 20 km prije Plitvičkih jezera iz smjera Zagreba.
    Jako je uredan i uređen vanjski prostor s dječjim parkom, golovima za mali nogomet, teren za badminton i 3 šumske staze različitih težina.
    Info kućica je katica za sve, prodaja karata, suvenira, kave, vode i sokova a u njoj radi i vodič bez kojeg ne možete ući u spilju.
    Vodič je stručan, zabavan i užitak ga je slušati. Sami obilazak špilje nije zahtjevan niti za najmanju djecu.
    Špilja je prekrasna, dovoljno osvijetljena i naravno ugodna za biti unutra, konstantnih 9 stupnjeva, dovoljna je lagana jakna jer nema vjetra.
    Nije preniska, ima 2-3 prolaza sa stalaktitima gdje sam se morao malo sagnuti.
    Ima i cca 100 jedinki 2 vrste šišmiša koje možete i vidjeti što je meni bilo jebeno impresivno.
    "Šećer" se nalazi na kraju ture po pećini i ako planirate ići tamo onda nemojte čitati zadnju rečenicu ovog opisa...mislim da tog podatka nema na njihovim stranicama, a možda se i varam...uglavnom, spoiler alert!
    Na kraju te ture vodič u nekoliko navrata upozori i to nekoliko puta na radnju koju će napraviti i da svi oni koji to ne žele iskusiti neka ostanu cca 20 metara dalje i pričekaju nas ostale.
    Radi se o tome da u tom zadnjem dijelu ugasi rasvjetu na cca 30 sekundi!!! Upozori da se nitko ne miče u to vrijeme niti da se pale bilo kakvi uređaji koji proizvode svjetlost, na taj način jedino možeš dobiti dojam kako je u stvari u pećini.
    Ljudi moji, ja veći mrak u životu nisam iskusio, ona poslovica da ne vidiš prst pred nosom je premalo za tu crninu.
    Stavljao sam si dlan na facu i ruku nisam vidio niti u jednom trenutku...jebeno strašno i fascinantno u isto vrijeme, svakako izvrsno iskustvo.

Šta očeš, spavam!!?? Kad sam mu se približio počeo je ispuštati neke zvukove tak da sam opalio fotku , naravno bez fleša, i ostavio majstora na miru...sori kaj nisam okrenuo fotku.
    Click image for larger version. 

Name:	20210328_130623.jpg 
Views:	3 
Size:	944.5 KB 
ID:	5788

Šišmišja govna stara cca 150 godina, navodno najbolje gnojivo na svijetu.

Name:	20210328_133326.jpg 
Size:	1.42 MB 
ID:	5789

Vanjski dio, imaju jebene klupe za izležavanje

Name:	20210328_134032.jpg 
Size:	2.30 MB 
ID:	5790

A i na njega sam naletio

Name:	20210328_135031.jpg 
Views:	2 
Size:	1.98 MB 
ID:	5791
    Last edited by =VARP=Hunter; 03-04-2021 at 19:52.

Donor

Chuck Norris among posters
    =VARP=Barracuda44's Avatar

Default Re: Izlet

Bravo Hunteru, ode ti pod zemlju malo.....
    Kao klinac bio sam u Sloveniji u Škocijanskoj jami, fascinantno.... čovječje ribice i brdo stalagmita i stalaktita.... Veća je jedino Postojnska jama... međuzemlje samo tako.

Nije se gasila rasvijeta jer je i ovako bilo dosta mokro i sklisko pa nisu htijeli vjerovatno riskirati...nama klincima bilo je strašno i od same pomisli gdje se nalazimo.

Hunteru, palac gore za otkrivanje pozicije, nisam znao za to.

"There are only two types of aircraft: Fighters and targets."

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Ko klinac sam bio u Postojnoj i imam namjeru opet otići sa svojim klincima samo kad se stiša ovo kovid govno.
    Probaj posjetiti jamu Baredine, ako već nisi, blizu Nove Vasi u Istri...super mi je i tamo bilo.

Senior Member

Chuck Norris among posters
    =VARP=Dragunov's Avatar

Odlično, malo u prirodu. Daždevnjak. Nisam ga vidio godinama. Dobra ti je bila i ona fotka s međedom koju si nam pustio na whatsapp.
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/dragunov4500x120.png/

Donor

Posting Legend !
    =VARP=Hunter's Avatar

Je, super je bilo...ta fotka mi je najdraža